İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

AFAD Başkanı Sn. Bilden New York’ta BM İnsani Yardımlardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Sn. O’brien ile Görüştü 20 Mart 2017
foto
Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) etkinlikleri çerçevesinde bir dizi temasta bulunmak üzere ABD’nin New York kentinde bulunan AFAD Başkanı Sn. M. Halis Bilden, Birleşmiş Milletler İnsani Yardımlardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Stephen O’brien ile bir görüşme gerçekleştirdi.
[Devamı]
AFAD’dan Mozambik’teki Sel Bölgesine Yardım 20 Mart 2017
foto
AFAD, sel felaketinin vurduğu Mozambik’in İnhambane eyaletinde insani yardım malzemeleri dağıttı. Mozambik Büyükelçimiz Sn. Zeynep Kızıltan ile birlikte selin vurduğu ilçelere giden AFAD ekipleri, Maxixe, Maueue, Malalane bölgelerinde, tedarik edilen insani yardım malzemelerinin dağıtımlarını gerçekleştirdiler.
[Devamı]
AFAD Ankara, INSARAG Ağır Arama Kurtarma Ekibi Unvanını Kazandı 17 Mart 2017
foto
AFAD’ın Ankara arama - kurtarma birliği, INSARAG sınavı sonucunda uluslararası arama kurtarma faaliyetlerinde öncü ve koordinatör ekip görevi görmesini sağlayacak Uluslararası Ağır Arama Kurtarma Ekibi unvanını almaya hak kazandı. INSARAG sınavı ile Uluslararası Ağır Arama Kurtarma Ekibi unvanını kazanan AFAD Ankara Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü; müdahale imkan, kapasite ve kabiliyetlerini belgelemiş oldu. Ankara Arama ve Kurtarma Birliği, tüm uluslararası arama – kurtarma faaliyetlerinde, afete uğrayan ülkeye ilk giriş yapan ekip olması durumunda, geçici Varış/Ayrılış Merkezi (RDC) ve Saha Operasyon Koordinasyon Merkezi (OSOCC) yapılarını kurabilecek; diğer ekipler gelene kadarki süreçte yabancı müdahale ve yardım ekiplerinin koordinatörü olarak görev yapacak. ...
[Devamı]
BM Genel Sekreter Yardımcısı Al Meraikhi AFAD’ı Ziyaret Etti 17 Mart 2017
foto
Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Muhammed Al Meraikhi AFAD’a nezaket ziyaretinde bulundu. AFAD koordinasyonunda Türkiye’deki ve sınırın diğer tarafındaki Suriyeli sığınmacılara yapılan yardımlar, üretilen projeler hakkında AFAD Başkan Yardımcısı Sn. Fatih Özer’den bilgi alan Sn. Meraikhi, AFAD şahsında Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkürlerini iletti. AFAD’ın çalışmalarının dünyaya örnek teşkil ettiğini ifade eden Sn. Meraikhi, şahsı adına gereken her türlü desteğin sağlanabilmesi için çalışacağını belirtti.
[Devamı]
Özel Öğrencilere AFADEM’de Deprem Eğitimi 10 Mart 2017
foto
AFADEM (Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi) öğrencileri ve çocukları depremlere karşı bilinçlendirmeye devam ediyor. Özel Çankaya Mesleki Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, AFADEM yerleşkesinde bulunan deprem simülasyon merkezine gelerek depremlerin oluşumu, deprem öncesinde-sırasında-sonrasında yapılacaklar, alınacak önlemler hakkında AFAD eğitmenlerinden bilgi aldılar.
[Devamı]
“O Kahraman Benim” Kampanyasının Lansmanı Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak’ın Katılımlarıyla Gerçekleştirildi 07 Mart 2017
foto
AFAD Sivil Savunma Gönüllülük Kampanyası “O Kahraman Benim”in tanıtım toplantısı Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak ve AFAD Başkanı Sn. M.Halis Bilden’in katılımlarıyla AFAD’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda bir konuşma yapan Başbakan Yardımcımız Sn. Kaynak, afet durumlarında ilk 72 saatin çok kritik olduğunun altını çizerek, “Bu nedenle arama kurtarma ekiplerinin müdahaleleri kadar olay yerinde bulunan kişilerin soğukkanlı ve planlı davranışları da çok önemlidir. İşte biz de, “Asıl Kahraman Sizsiniz” sloganıyla hayata geçireceğimiz bu proje ile daha çok can kurtarmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.
[Devamı]
AFAD Sivil Savunma Gönüllülük Kampanyası Lansmanı 06 Mart 2017
foto
AFAD, vatandaşları 0. dakikaya hazırlamak için yeni bir gönüllülük kampanyası başlatıyor. Toplam 4 ilde eş zamanlı olarak yapacağı tatbikat ve canlı yayınlarla AFAD, “O Kahraman Benim” gönüllülük kampanyasının lansmanını Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak’ın teşrifleriye gerçekleştiriyor.
[Devamı]
Başbakan Yardımcımız Sn. Kaynak: “Hedefimiz Samsatlıların Önümüzdeki Kış Yeni ve Güvenli Konutlarında Oturmaları” 06 Mart 2017
foto
Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak, TBMM Başkanvekili Sn. Ahmet Aydın ve AFAD Başkanı Sn. Halis Bilden ile birlikte 5.5 büyüklüğündeki depremin yaralarını saran Adıyaman’ın Samsat ilçesini ziyaret etti. Sn. Kaynak, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Adıyaman'ın yarısının Kuzeydoğu Anadolu fay hattında birinci dereceden, diğer yarısının da ikinci dereceden deprem bölgesinde yer aldığını anımsattı.
[Devamı]
AFAD Bölgede Samsat’ın Yaralarını Sarıyor 03 Mart 2017
foto
Adıyaman’ın Samsat ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından yaralar sarılıyor. AFAD Başkanı M. Halis Bilden ve AFAD koordinasyonundaki ekipler deprem bölgesindeki çalışmaları bizzat yerinde takip ediyorlar. Meydana gelen deprem nedeniyle toplam 24 vatandaşımız hafif travma teşhisiyle Adıyaman ve Kahta’da bulunan hastanelere kaldırıldı. Hafif yaralı 3 vatandaşımız tedavilerinin ardından taburcu edildi.
[Devamı]
Sivil Savunma Günü Kutlama Mesajı 28 Şubat 2017
foto
Sivil savunma, ülke savunmasının vazgeçilmez öğelerinden biri olup, yalnızca savaş zamanında değil barışta, yaşanan doğal afetlerde, halkın can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla yürütülen koruyucu ve kurtarıcı faaliyetlerin bütününü kapsamaktadır.
[Devamı]
AFAD Suriye Sınırına Dev Lojistik Depo Kuruyor 27 Şubat 2017
foto
Gaziantep’in Suriye sınırına sıfır noktada bulunan Çobanbey ilçesinde AFAD tarafından yardımların daha hızlı ve organize bir şekilde ulaştırılabilmesi için dev bir depo inşa ediliyor. AFAD Başkanı Sn. Mehmet Halis Bilden, Kilis Valisi Sn. İsmail Çataklı ve AFAD Başkan Yardımcısı Sn. Fatih Özer bugün lojistik depo inşaat alanında incelemelerde bulunarak çalışmaları yerinde denetlediler. Kısa bir süre önce temeli atılan deponun inşa çalışmaları hızla devam ediyor. Duvar örme aşamasına geçildiği belirtilen 66 bin metrekarelik alana kurulan lojistik merkezde kuru gıda, soğuk hava deposu ve fırın da olacak. Bu merkez tamamlandığında Suriye’ye gönderilen gıda vb. yardımların bozulması, hasar görmesi gibi durumlar ortadan kalkacak....
[Devamı]
Pakistan Petrol Bakanı’ndan AFAD’a ziyaret 24 Şubat 2017
foto
Pakistan Petrol ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sn. Şahid Hakan Abbasi, AFAD Başkanı Sn. M.Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. Bakan Abbasi’nin ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirten Sn. Bilden, “Pakistan bizim kardeş ülkemiz. Aramızda kadim bir dostluk. Var. Türkiye de Pakistan’ın yeri bambaşkadır. AFAD olarak dünyanın her tarafına ulaşmaya gayret gösteriyoruz, dost ve kardeş ülkelerde ise kendi ülkemizde ne yapıyorsak aynısını hayata geçirmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.
[Devamı]
AFAD ve KADEM Arasında Suriyeli Kadınların Entegrasyonu Protokolü İmzalandı 23 Şubat 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) arasında; Suriyeli kadınların sosyal, ekonomik ve kültürel entegrasyonunu sağlamaya yönelik protokol imzalandı. AFAD’ın ev sahipliğinde düzenlenen protokol imza törenine; Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak, AFAD Başkanı Sn. M. Halis Bilden, KADEM Başkanı Sn. Sare Aydın Yılmaz ve KADEM Başkan Yardımcısı Sn. Sümeyye Erdoğan Bayraktar katıldı.
[Devamı]
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası heyetinden AFAD’a ziyaret 20 Şubat 2017
foto
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası heyetinden AFAD’a ziyaret Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkan Yardımcısı Pierre Heilbronn ve beraberindeki heyet ile AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, AFAD’a çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. AFAD Başkanı Sn. M. Halis Bilden’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Dışişleri, AB Bakanlıkları ve Hazine Müsteşarlığı, İller Bankası heyetleri de katıldılar. Toplantıda Suriyeli mültecilere yapılan/yapılması planlanan yardımların içeriği, projeler ve çalışmaların geldiği son durum ele alındı.
[Devamı]
AFAD - TRT işbirliği protokolü imzalandı 14 Şubat 2017
foto
AFAD - TRT işbirliği protokolü imzalandı AFAD ve TRT World arasında AFAD'ın faaliyetlerini ulusal - uluslararası kamuoyuna daha iyi anlatmak ve aktarmak adına bir protokol imzalandı. TRT'nin Ankara-Oran'daki yerleşkesinde yapılan imza törenine AFAD Başkanı Sn. M.Halis Bilden, TRT Genel Müdürü Sn. Şenol Göka, AFAD ve TRT'nin ilgili daire başkanları katıldılar.
[Devamı]
Başbakan Yardımcımız Sn. Kaynak: “Çanakkale’deki depremzedelere konut inşa edilecek” 09 Şubat 2017
foto
Başbakan Yardımcısı Sn Veysi Kaynak, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde art arda meydana gelen depremlerden en fazla etkilenen Yukarıköy'de Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Mobil Koordinasyon Merkezi'nde yetkililerden bilgi aldı.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden: “Bizden bilgi almadan hasarlı evlerinize girmeyin” 07 Şubat 2017
foto
Çanakkale’de arka arkaya meydana gelen depremlerin ardından bölgeye hareket eden AFAD Başkanı M. Halis Bilden son gelişmeler hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Gece saatlerinde kameraların karşısına geçen M. Halis Bilden’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:
[Devamı]
Çanakkale'de yer hareketliliği devam ediyor: AFAD Başkanı Bilden çalışmaları yerinde inceledi 06 Şubat 2017
foto
AFAD–TDVM’den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) alınan verilere göre Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi açıklarında 6 Şubat’ta saat 06.51’de Mw=5,3 büyüklüğünde ve 13.58’de yine Mw=5,3 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Aynı bölge bu sefer de 7 Şubat sabah 05:24 de 5.2’lik bir depremle daha sallandı.
[Devamı]
Başbakan Yardımcısı Kaynak: “AFAD Kilis-Elbeyli’ye büyük bir lojistik depo inşa edecek” 01 Şubat 2017
foto
Başbakan Yardımcısı Sn. Veysi Kaynak, Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk oldu. Gündemdeki konulara değinen Sn. Kaynak, Suriye’nin kuzeyindeki durum, sığınmacı kampları ve gönderilecek yeni yardımlar konusunda ÖNEMLİ açıklamalarda bulundu.
[Devamı]
AFAD ve OCHA İkinci Eylem Planı'nı imzaladı 30 Ocak 2017
foto
AFAD ve Birleşmiş Milletler İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi (OCHA) arasında uluslararası insani gündemi birlikte geliştirmek, insani müdahale ve hazırlık ağlarına operasyonel katılım gibi konuları içeren eylem planının ikincisi imzalandı.
[Devamı]
Başbakan Yardımcımız Kaynak: “Türkiye’nin insani duruşu değişmeyecek” 30 Ocak 2017
foto
Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak, AFAD’ın Kahramanmaraş’taki geçici barınma merkezinde Suriyeli misafirlerle bir araya geldi. Sn. Kaynak burada yaptığı basın açıklamasında Türkiye'nin, gündemi ne olursa olsun insani duruşunu değiştirmeyeceğini söyledi.
[Devamı]
AFAD okulları harekete geçiriyor 25 Ocak 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Simülasyon Merkezinin çocukları afetlere hazırlamak için verdiği eğitimler meyvesini veriyor. Eğitimler sonucunda öğrenciler afetler konusunda bilinçlenirken her ay “harekete geçen okullar” belirlenip ödüllendiriliyor.
[Devamı]
UNICEF Genel Direktör Yrd. Forsyth’ten AFAD Başkanı Bilden’e ziyaret 18 Ocak 2017
foto
UNICEF Genel Direktör Yardımcısı Justin Forsyth ve beraberindeki heyet AFAD Başkanı M. Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. Ziyarette AFAD-UNICEF işbirliği konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Forsyth’e ziyaretinde, UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle, UNICEF Türkiye Acil Durum Koordinatörü Nona Zicherman ve yardımcısı Lieke Van de Wiel de eşlik etti.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden, Avrupa Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdür Yrd. Popowski’yi kabul etti 17 Ocak 2017
foto
Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri (NEAR) Genel Müdür Yardımcısı, Strateji ve Türkiye Direktör Vekili Maciej Popowski, AB Büyükelcisi ve AB Delegasyonu Başkanı Christian Berger ile beraberlerindeki heyet, AFAD Başkanı M. Halis Bilden'i makamında ziyaret etti.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden, Cezayir Göç Komisyonu Başkanı Noureddine Belmedahe’yi kabul etti 17 Ocak 2017
foto
Cezayir Ulusal Halk Meclisi Dışişleri, İşbirliği ve Göç Komisyonu Başkanı Noureddine Belmedahe ve beraberindeki heyet, AFAD Başkanı M. Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. Başkan Bilden ve Cezayir heyeti, Suriyeli sığınmacıların durumu ve sağlanan hizmetler konusunda görüş alışverişinde bulundu.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   5051525354