İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

UNICEF Genel Direktör Yrd. Forsyth’ten AFAD Başkanı Bilden’e ziyaret 18 Ocak 2017
foto
UNICEF Genel Direktör Yardımcısı Justin Forsyth ve beraberindeki heyet AFAD Başkanı M. Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. Ziyarette AFAD-UNICEF işbirliği konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Forsyth’e ziyaretinde, UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle, UNICEF Türkiye Acil Durum Koordinatörü Nona Zicherman ve yardımcısı Lieke Van de Wiel de eşlik etti.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden, Avrupa Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdür Yrd. Popowski’yi kabul etti 17 Ocak 2017
foto
Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri (NEAR) Genel Müdür Yardımcısı, Strateji ve Türkiye Direktör Vekili Maciej Popowski, AB Büyükelcisi ve AB Delegasyonu Başkanı Christian Berger ile beraberlerindeki heyet, AFAD Başkanı M. Halis Bilden'i makamında ziyaret etti.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden, Cezayir Göç Komisyonu Başkanı Noureddine Belmedahe’yi kabul etti 17 Ocak 2017
foto
Cezayir Ulusal Halk Meclisi Dışişleri, İşbirliği ve Göç Komisyonu Başkanı Noureddine Belmedahe ve beraberindeki heyet, AFAD Başkanı M. Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. Başkan Bilden ve Cezayir heyeti, Suriyeli sığınmacıların durumu ve sağlanan hizmetler konusunda görüş alışverişinde bulundu.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden: AFAD Gönüllülük Sistemi'nde hedef 1 milyon üye 16 Ocak 2017
foto
AFAD Eğitim Merkezi (AFADEM) Eğitim Büroları eğitiminde konuşan AFAD Başkanı M. Halis Bilden, AFAD Gönüllük Sistemi’ne 1 milyon kişiyi üye yapmayı hedeflediklerini açıkladı. Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında AFADEM tarafından verilen eğitimlerin daha işlevsel olabilmesi adına 13 eğitim bürosu oluşturuldu. Kentsel Arama ve Kurtarma, Suda ve Kıyıda Arama ve Kurtarma, Doğada Arama ve Kurtarma, KBRN, Sivil Savunma ve Seferberlik, Yangın ve İtfaiye Hizmetleri, Gönüllüler, STK vb. konularda oluşturulan eğitim büroları kendi içinde de seviyelendirildi.
[Devamı]
Göç İdaresi Genel Müdürü Toros’tan Başkan Bilden’e ziyaret 05 Ocak 2017
foto
Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros, AFAD Başkanı M. Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. İkili arasında gerçekleşen görüşmede, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü uhdesinde Geri Gönderme Merkezi olarak kullanılmak amacıyla teslim edilen Düziçi barınma merkezi ile ilgili son durum değerlendirilmiş olup ayrıca geçici koruma altındaki Suriyeliler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.
[Devamı]
Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bozay’dan Başkan Bilden’e ziyaret 05 Ocak 2017
foto
Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı M. Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. AFAD koordinasyonu çerçevesinde, Avrupa Birliği (AB) fonlarında gelinen son aşamanın değerlendirildiği ziyarette AFAD’ın ulusal ve uluslararası çalışmaları da gündeme geldi.
[Devamı]
Başkanımız Bilden, mesai arkadaşlarıyla bir araya geldi 05 Ocak 2017
foto
Başkanımız M. Halis Bilden, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda (AFAD) mesai arkadaşları ile bir araya geldi. AFAD çalışanlarına hitap eden Bilden, kurumda her ilden personelin olmasının AFAD için zenginlik olduğunu ifade etti.
[Devamı]
Erzincanlılar Derneği Başkanından Ziyaret 04 Ocak 2017
foto
AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden, Erzincanlılar Derneği Başkanı Mustafa Seçen’i makamında kabul etti. Ziyaretin ardından Seçen, AFAD Başkanı Bilden’e bir plaket takdim etti. Plaketi alan Bilden, “Türk Bayrağı motifli bu plaket, benim için Dünyanın en değerli plaketidir.” ifadesini kullandı.
[Devamı]
Başbakan Yıldırım, AFAD Öncüpınar Barınma Merkezini Ziyaret Etti 02 Ocak 2017
foto
Başbakanımız Sn. Yıldırım, AFAD Öncüpınar barınma merkezinde yaptığı konuşmada, Suriyeli sığınmacılar için Türkiye'nin bugüne kadar 25 milyar dolar harcama yaptığını belirterek, "Helali hoş olsun. Daha fazlasını da yaparız. Avrupalılar, diğer ülkeler sadece sırtımızı sıvazlıyorlar. 'İyi yaptınız, teşekkür ederiz, çok iyilikseversiniz', nasihati bırakın da biraz da siz el atın." dedi.
[Devamı]
Türkiye, Arakan Halkını Yalnız Bırakmıyor 29 Aralık 2016
foto
Son 5 yılda 50’yi aşkın ülkede yaptığı yardımlarla insani ve vicdani sorumluluklarını yerine getiren Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Arakan’daki mazlumların da yaralarını sarmaya devam ediyor. AFAD İnsani Yardım Ekibi, 20-25 Aralık tarihleri arasında, TİKA Myanmar Program Koordinatörlüğü Ofisi aracılığı ile Myanmar’ın Arakan Eyaleti’nde bulunan yerlerinden edilmiş insanlara gıda yardımı ulaştırdı. AFAD İyileştirme Dairesi Başkanı Cengiz Akın öncülüğündeki ekip, kamplarda ve köylerde yaşayan ihtiyaç sahiplerine 500 bin ABD Doları tutarında 16 bin çuval pirinçten ve 3 bin kutu sıvı yağdan oluşan insani yardım malzemeleri ulaştırdı. Tingana ve Thetkapyin bölgelerinde yapılan dağıtımların ardından AFAD ekibi, Sittwe Eyalet Sekreteri U Thing Maung Swe ve UNICEF Myanm...
[Devamı]
Diyanet İşleri Başkanlığı ve AFAD Afetlerde İşbirliğine Gidiyor 23 Aralık 2016
foto
Türkiye’nin iki önemli kurumu Diyanet İşleri Başkanlığı ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) afet ve acil durum yönetiminde işbirliğine gidiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ve AFAD arasında imzalanan işbirliği protokolü ile Suriyeli sığınmacılara yönelik din hizmeti de daha düzenli hale getirilecek.
[Devamı]
Türkiye, Orta Afrikalı Mültecilere Umut Olmaya Devam Ediyor 21 Aralık 2016
foto
Orta Afrika Cumhuriyeti’nden Çad’a sığınan mültecilere gıda yardımı ulaştırmak üzere üçüncü kez yola çıkan Başbakanlık AFAD İnsani Yardım Ekibi 13 Aralık’ta bölgeye ulaştı. AFAD Müdahale Dairesi Başkanı Fatih Özer’in öncülüğündeki ekip, Çad hükümeti üst düzey temsilcileri ile yaptığı görüşmeler sonrasında değeri 500 bin TL’yi bulan 6500 gıda kolisinin dağıtımına başladı.
[Devamı]
Türkiye ve Katar Afetlerde Gücünü Birleştiriyor 13 Aralık 2016
foto
Türkiye ve Katar arasında küresel alanda stratejik işbirliğini ve ortaklığını hedefleyen mutabakat zaptına Başbakanlık AFAD ve Katar Hayır Derneği imza attı. AFAD Başkanı Sn. Bilden “Bu anlaşma, afet ve acil durumlarda Türkiye ve Katar’ın gücünü birleştirecek” açıklamasını yaptı.
[Devamı]
Türkiye, INSARAG’ın Afrika - Avrupa - Ortadoğu Liderliğini Devraldı 09 Aralık 2016
foto
Türkiye, 2017 yılı BM Uluslararası Arama Kurtarma Tavsiye Grubu (INSARAG) Afrika - Avrupa - Ortadoğu bölgesel liderliğini Hollanda'dan devraldı. Ankara / 2016 bölgesel lideri olan Hollanda adına bugün Ankara’ya gelen Sn. Carlo Post, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Sn. M. Halis Bilden’e INSARAG liderliğini resmen devretti.
[Devamı]
Orhan Karakurt ve Saydun Gökşin’den AFAD’a Ziyaret 08 Aralık 2016
foto
Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Genel Koordinatörü ve aynı zamanda bir AKUT gönüllüsü olan Sn. Orhan Karakurt ile yeni AKUT Başkanı Sn. Saydun Gökşin, AFAD Başkanı Sn. Mehmet Halis Bilden’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Afetlerde sivil arama kurtarma kuruluşlarının önemine değinen AFAD Başkanı Sn. Bilden, AKUT Başkanlığına seçilen Sn. Gökşin’i yeni görevinden dolayı tebrik etti.
[Devamı]
AFAD Başkanı, Stratejik Plan Çalıştayında 81 AFAD İl Müdürü İle Buluştu 16 Kasım 2016
foto
AFAD Başkanı Sn. Mehmet Halis Bilden, 2018-2022 AFAD Stratejik Planı Çalıştayı’nda 81 ilin Afet ve Acil Durum Müdürleri ile bir araya geldi. AFAD İl Müdürlerinin tamamı ile ikinci kez buluşan Sayın AFAD Başkanı, 2022’ye kadar gerçekleştirilecek yeni hedeflere işaret etti. Sn. Bilden, AFAD’ı daha ileriye taşıyacak yeni dönemin başladığına dikkat çekti, yeni stratejik planın ‘AFAD’ın pusulası’ olacağını vurguladı.
[Devamı]
Musul’a 108 TIR’lık AFAD İnsani Yardım Konvoyu Gönderildi 16 Kasım 2016
foto
Başbakanlık AFAD, Musul’da evinden edilen sivillerin barınma ihtiyaçlarını karşılayacak 108 TIR’lık AFAD İnsani Yardım Konvoyunu yola çıkardı. Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak'ın AFAD Başkanı Sn. Mehmet Halis Bilden ile birlikte uğurlama törenine katıldığı konvoy, 48 saat içinde bölgeye varacak. Konvoy, kış yaklaşırken evsiz kalan mazlumlara sıcak bir barınak olacak bin 500 AFAD aile çadırının yanı sıra sıcak su için 50 güneş paneli, 50’şer duş ve tuvalet konteyneri, 50 çok amaçlı çadır ve çadır içi malzeme taşıyor.
[Devamı]
Türkiye, Belarus İle Afetlerde İşbirliği Anlaşması İmzaladı 14 Kasım 2016
foto
AFAD Başkanı Sayın Mehmet Halis Bilden, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın heyetiyle birlikte Belarus’a gitti. Bilden, iki ülkenin cumhurbaşkanlarının huzurunda, Belarus Acil Durum Bakanı ile ‘Afetlerin Önlenmesi ve Azaltılmasına Yönelik İşbirliği Anlaşmasını’ imzaladı. Başkentteki ziyareti kapsamında Minsk Camii’nin açılışına katılan AFAD Başkanı, Belarus-Türkiye İş Forumu’na da iştirak etti.
[Devamı]
Asya Kıtası’nın Göç Yönetimi Zirvesinde Açılışı AFAD Yaptı 10 Kasım 2016
foto
Asya Kıtası’ndan yerel yönetimleri bir araya getiren ‘Uluslararası Göç Yönetimi Zirvesinin’ açılışında son sözü AFAD aldı. Açılış oturumunda AFAD Başkanı Sn. Mehmet Halis Bilden’i temsilen son konuşmayı yapan AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen, Türkiye’nin insani yardımlarına dikkat çekti. Taşdelen, Türkiye’nin, Suriyeli sığınmacılar için yaptıklarıyla ‘dünyanın vicdanı’, uluslararası yardımlarıyla ‘küresel insani merkez’ haline geldiğini vurguladı.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden: Fırat Kalkanı ile Türkiye’den Suriye’ye göç başladı 08 Kasım 2016
foto
Göç ve mülteciler konulu Asya Siyasi Partiler Uluslararası Konferansı’na (ICAPP) katılan AFAD Başkanı Sn. Mehmet Halis Bilden Suriye krizinin seyrini değiştiren Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında bilgi verdi. Asya’daki değişik ideolojileri temsil eden siyasi partiler arasında işbirliği, paylaşımı ve güven ortamını geliştirmeyi amaçlayan ICAPP’ın 4-6 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da düzenlediği “Göç ve Mülteciler” konulu özel konferansa Asya’dan ve Afrika’dan 102 temsilci katıldı.
[Devamı]
BM Afet Risklerinin Azaltılması Asya Bakanlar Konferansı 08 Kasım 2016
foto
Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, BM Afet Risklerinin Azaltılması Asya Bakanlar Konferansı’nda yaptığı konuşmada “Türkiye'nin dünyadaki her 5 Suriyeli mülteciden 3'üne sığınmacı olarak ev sahipliği yaptığını ifade ederek "Özellikle AB ve diğer ülkelerdeki uluslararası toplumu elini taşın altına koymaya ve Türkiye'nin omuzlarındaki bu büyük yükü paylaşmaya çağırıyoruz." dedi.
[Devamı]
Arama Kurtarmada Afrika, Avrupa ve Ortadoğu'nun Yeni Lideri Türkiye 08 Kasım 2016
foto
Türkiye, BM INSARAG Afrika - Avrupa - Ortadoğu 2017 yılı bölgesel liderliğini Hollanda'dan devraldı. Birleşmiş Milletler INSARAG (Uluslararası Arama Kurtarma Tavsiye Grubu) 2016 yılı bölgesel toplantısı, üst düzey bir AFAD heyetinin de katılımı ile 1-3 Kasım 2016 tarihlerinde Hollanda'nın ev sahipliğinde Amsterdam’da gerçekleştirildi.
[Devamı]
Başbakanlık AFAD, Irak'taki Hazır Kampı'nda İncelemelerde Bulundu 31 Ekim 2016
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Hazır'da Musullu siviller için kurulan Hazır çadır kampında incelemelerde bulundu. Musul/IRAK - 3 kişiden oluşan AFAD Ekibi, terör örgütü DAEŞ'ın elinde tuttuğu Musul'un yaklaşık 5 km güneydoğusunda kısa bir süre önce kurulan 6 bin çadırlık Hazır sığınmacı kampı ile Hasan Şam sığınmacı kampını ziyaret ederek ihtiyaç tespitinde bulundu.
[Devamı]
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Medyanın Ankara Temsilcileriyle AFAD’da 28 Ekim 2016
foto
Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak, yazılı ve görsel medyanın Ankara temsilcileriyle AFAD Yerleşkesindeki kahvaltıda buluştu. Kaynak’a, ev sahibi olarak AFAD Başkanı Sn. Mehmet Halis Bilden eşlik ederken TİKA Başkanı Serdar Çam ve Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem de buluşmada hazır bulundu.
[Devamı]
Van Depremi’nin 5. Yıldönümü 23 Ekim 2016
Beş yıl önce bugün Van’da meydana gelen deprem yalnızca bölgede değil, tüm Türkiye'de derinden hissedildi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bu vesileyle bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   4950515253