İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Pakistan Petrol Bakanı’ndan AFAD’a ziyaret 24 Şubat 2017
foto
Pakistan Petrol ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sn. Şahid Hakan Abbasi, AFAD Başkanı Sn. M.Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. Bakan Abbasi’nin ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirten Sn. Bilden, “Pakistan bizim kardeş ülkemiz. Aramızda kadim bir dostluk. Var. Türkiye de Pakistan’ın yeri bambaşkadır. AFAD olarak dünyanın her tarafına ulaşmaya gayret gösteriyoruz, dost ve kardeş ülkelerde ise kendi ülkemizde ne yapıyorsak aynısını hayata geçirmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.
[Devamı]
AFAD ve KADEM Arasında Suriyeli Kadınların Entegrasyonu Protokolü İmzalandı 23 Şubat 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) arasında; Suriyeli kadınların sosyal, ekonomik ve kültürel entegrasyonunu sağlamaya yönelik protokol imzalandı. AFAD’ın ev sahipliğinde düzenlenen protokol imza törenine; Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak, AFAD Başkanı Sn. M. Halis Bilden, KADEM Başkanı Sn. Sare Aydın Yılmaz ve KADEM Başkan Yardımcısı Sn. Sümeyye Erdoğan Bayraktar katıldı.
[Devamı]
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası heyetinden AFAD’a ziyaret 20 Şubat 2017
foto
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası heyetinden AFAD’a ziyaret Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkan Yardımcısı Pierre Heilbronn ve beraberindeki heyet ile AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, AFAD’a çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. AFAD Başkanı Sn. M. Halis Bilden’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Dışişleri, AB Bakanlıkları ve Hazine Müsteşarlığı, İller Bankası heyetleri de katıldılar. Toplantıda Suriyeli mültecilere yapılan/yapılması planlanan yardımların içeriği, projeler ve çalışmaların geldiği son durum ele alındı.
[Devamı]
AFAD - TRT işbirliği protokolü imzalandı 14 Şubat 2017
foto
AFAD - TRT işbirliği protokolü imzalandı AFAD ve TRT World arasında AFAD'ın faaliyetlerini ulusal - uluslararası kamuoyuna daha iyi anlatmak ve aktarmak adına bir protokol imzalandı. TRT'nin Ankara-Oran'daki yerleşkesinde yapılan imza törenine AFAD Başkanı Sn. M.Halis Bilden, TRT Genel Müdürü Sn. Şenol Göka, AFAD ve TRT'nin ilgili daire başkanları katıldılar.
[Devamı]
Başbakan Yardımcımız Sn. Kaynak: “Çanakkale’deki depremzedelere konut inşa edilecek” 09 Şubat 2017
foto
Başbakan Yardımcısı Sn Veysi Kaynak, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde art arda meydana gelen depremlerden en fazla etkilenen Yukarıköy'de Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Mobil Koordinasyon Merkezi'nde yetkililerden bilgi aldı.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden: “Bizden bilgi almadan hasarlı evlerinize girmeyin” 07 Şubat 2017
foto
Çanakkale’de arka arkaya meydana gelen depremlerin ardından bölgeye hareket eden AFAD Başkanı M. Halis Bilden son gelişmeler hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Gece saatlerinde kameraların karşısına geçen M. Halis Bilden’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:
[Devamı]
Çanakkale'de yer hareketliliği devam ediyor: AFAD Başkanı Bilden çalışmaları yerinde inceledi 06 Şubat 2017
foto
AFAD–TDVM’den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) alınan verilere göre Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi açıklarında 6 Şubat’ta saat 06.51’de Mw=5,3 büyüklüğünde ve 13.58’de yine Mw=5,3 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Aynı bölge bu sefer de 7 Şubat sabah 05:24 de 5.2’lik bir depremle daha sallandı.
[Devamı]
Başbakan Yardımcısı Kaynak: “AFAD Kilis-Elbeyli’ye büyük bir lojistik depo inşa edecek” 01 Şubat 2017
foto
Başbakan Yardımcısı Sn. Veysi Kaynak, Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk oldu. Gündemdeki konulara değinen Sn. Kaynak, Suriye’nin kuzeyindeki durum, sığınmacı kampları ve gönderilecek yeni yardımlar konusunda ÖNEMLİ açıklamalarda bulundu.
[Devamı]
AFAD ve OCHA İkinci Eylem Planı'nı imzaladı 30 Ocak 2017
foto
AFAD ve Birleşmiş Milletler İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi (OCHA) arasında uluslararası insani gündemi birlikte geliştirmek, insani müdahale ve hazırlık ağlarına operasyonel katılım gibi konuları içeren eylem planının ikincisi imzalandı.
[Devamı]
Başbakan Yardımcımız Kaynak: “Türkiye’nin insani duruşu değişmeyecek” 30 Ocak 2017
foto
Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak, AFAD’ın Kahramanmaraş’taki geçici barınma merkezinde Suriyeli misafirlerle bir araya geldi. Sn. Kaynak burada yaptığı basın açıklamasında Türkiye'nin, gündemi ne olursa olsun insani duruşunu değiştirmeyeceğini söyledi.
[Devamı]
AFAD okulları harekete geçiriyor 25 Ocak 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Simülasyon Merkezinin çocukları afetlere hazırlamak için verdiği eğitimler meyvesini veriyor. Eğitimler sonucunda öğrenciler afetler konusunda bilinçlenirken her ay “harekete geçen okullar” belirlenip ödüllendiriliyor.
[Devamı]
UNICEF Genel Direktör Yrd. Forsyth’ten AFAD Başkanı Bilden’e ziyaret 18 Ocak 2017
foto
UNICEF Genel Direktör Yardımcısı Justin Forsyth ve beraberindeki heyet AFAD Başkanı M. Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. Ziyarette AFAD-UNICEF işbirliği konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Forsyth’e ziyaretinde, UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle, UNICEF Türkiye Acil Durum Koordinatörü Nona Zicherman ve yardımcısı Lieke Van de Wiel de eşlik etti.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden, Avrupa Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdür Yrd. Popowski’yi kabul etti 17 Ocak 2017
foto
Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri (NEAR) Genel Müdür Yardımcısı, Strateji ve Türkiye Direktör Vekili Maciej Popowski, AB Büyükelcisi ve AB Delegasyonu Başkanı Christian Berger ile beraberlerindeki heyet, AFAD Başkanı M. Halis Bilden'i makamında ziyaret etti.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden, Cezayir Göç Komisyonu Başkanı Noureddine Belmedahe’yi kabul etti 17 Ocak 2017
foto
Cezayir Ulusal Halk Meclisi Dışişleri, İşbirliği ve Göç Komisyonu Başkanı Noureddine Belmedahe ve beraberindeki heyet, AFAD Başkanı M. Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. Başkan Bilden ve Cezayir heyeti, Suriyeli sığınmacıların durumu ve sağlanan hizmetler konusunda görüş alışverişinde bulundu.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden: AFAD Gönüllülük Sistemi'nde hedef 1 milyon üye 16 Ocak 2017
foto
AFAD Eğitim Merkezi (AFADEM) Eğitim Büroları eğitiminde konuşan AFAD Başkanı M. Halis Bilden, AFAD Gönüllük Sistemi’ne 1 milyon kişiyi üye yapmayı hedeflediklerini açıkladı. Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında AFADEM tarafından verilen eğitimlerin daha işlevsel olabilmesi adına 13 eğitim bürosu oluşturuldu. Kentsel Arama ve Kurtarma, Suda ve Kıyıda Arama ve Kurtarma, Doğada Arama ve Kurtarma, KBRN, Sivil Savunma ve Seferberlik, Yangın ve İtfaiye Hizmetleri, Gönüllüler, STK vb. konularda oluşturulan eğitim büroları kendi içinde de seviyelendirildi.
[Devamı]
Göç İdaresi Genel Müdürü Toros’tan Başkan Bilden’e ziyaret 05 Ocak 2017
foto
Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros, AFAD Başkanı M. Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. İkili arasında gerçekleşen görüşmede, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü uhdesinde Geri Gönderme Merkezi olarak kullanılmak amacıyla teslim edilen Düziçi barınma merkezi ile ilgili son durum değerlendirilmiş olup ayrıca geçici koruma altındaki Suriyeliler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.
[Devamı]
Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bozay’dan Başkan Bilden’e ziyaret 05 Ocak 2017
foto
Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı M. Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. AFAD koordinasyonu çerçevesinde, Avrupa Birliği (AB) fonlarında gelinen son aşamanın değerlendirildiği ziyarette AFAD’ın ulusal ve uluslararası çalışmaları da gündeme geldi.
[Devamı]
Başkanımız Bilden, mesai arkadaşlarıyla bir araya geldi 05 Ocak 2017
foto
Başkanımız M. Halis Bilden, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda (AFAD) mesai arkadaşları ile bir araya geldi. AFAD çalışanlarına hitap eden Bilden, kurumda her ilden personelin olmasının AFAD için zenginlik olduğunu ifade etti.
[Devamı]
Erzincanlılar Derneği Başkanından Ziyaret 04 Ocak 2017
foto
AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden, Erzincanlılar Derneği Başkanı Mustafa Seçen’i makamında kabul etti. Ziyaretin ardından Seçen, AFAD Başkanı Bilden’e bir plaket takdim etti. Plaketi alan Bilden, “Türk Bayrağı motifli bu plaket, benim için Dünyanın en değerli plaketidir.” ifadesini kullandı.
[Devamı]
Başbakan Yıldırım, AFAD Öncüpınar Barınma Merkezini Ziyaret Etti 02 Ocak 2017
foto
Başbakanımız Sn. Yıldırım, AFAD Öncüpınar barınma merkezinde yaptığı konuşmada, Suriyeli sığınmacılar için Türkiye'nin bugüne kadar 25 milyar dolar harcama yaptığını belirterek, "Helali hoş olsun. Daha fazlasını da yaparız. Avrupalılar, diğer ülkeler sadece sırtımızı sıvazlıyorlar. 'İyi yaptınız, teşekkür ederiz, çok iyilikseversiniz', nasihati bırakın da biraz da siz el atın." dedi.
[Devamı]
Türkiye, Arakan Halkını Yalnız Bırakmıyor 29 Aralık 2016
foto
Son 5 yılda 50’yi aşkın ülkede yaptığı yardımlarla insani ve vicdani sorumluluklarını yerine getiren Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Arakan’daki mazlumların da yaralarını sarmaya devam ediyor. AFAD İnsani Yardım Ekibi, 20-25 Aralık tarihleri arasında, TİKA Myanmar Program Koordinatörlüğü Ofisi aracılığı ile Myanmar’ın Arakan Eyaleti’nde bulunan yerlerinden edilmiş insanlara gıda yardımı ulaştırdı. AFAD İyileştirme Dairesi Başkanı Cengiz Akın öncülüğündeki ekip, kamplarda ve köylerde yaşayan ihtiyaç sahiplerine 500 bin ABD Doları tutarında 16 bin çuval pirinçten ve 3 bin kutu sıvı yağdan oluşan insani yardım malzemeleri ulaştırdı. Tingana ve Thetkapyin bölgelerinde yapılan dağıtımların ardından AFAD ekibi, Sittwe Eyalet Sekreteri U Thing Maung Swe ve UNICEF Myanm...
[Devamı]
Diyanet İşleri Başkanlığı ve AFAD Afetlerde İşbirliğine Gidiyor 23 Aralık 2016
foto
Türkiye’nin iki önemli kurumu Diyanet İşleri Başkanlığı ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) afet ve acil durum yönetiminde işbirliğine gidiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ve AFAD arasında imzalanan işbirliği protokolü ile Suriyeli sığınmacılara yönelik din hizmeti de daha düzenli hale getirilecek.
[Devamı]
Türkiye, Orta Afrikalı Mültecilere Umut Olmaya Devam Ediyor 21 Aralık 2016
foto
Orta Afrika Cumhuriyeti’nden Çad’a sığınan mültecilere gıda yardımı ulaştırmak üzere üçüncü kez yola çıkan Başbakanlık AFAD İnsani Yardım Ekibi 13 Aralık’ta bölgeye ulaştı. AFAD Müdahale Dairesi Başkanı Fatih Özer’in öncülüğündeki ekip, Çad hükümeti üst düzey temsilcileri ile yaptığı görüşmeler sonrasında değeri 500 bin TL’yi bulan 6500 gıda kolisinin dağıtımına başladı.
[Devamı]
Türkiye ve Katar Afetlerde Gücünü Birleştiriyor 13 Aralık 2016
foto
Türkiye ve Katar arasında küresel alanda stratejik işbirliğini ve ortaklığını hedefleyen mutabakat zaptına Başbakanlık AFAD ve Katar Hayır Derneği imza attı. AFAD Başkanı Sn. Bilden “Bu anlaşma, afet ve acil durumlarda Türkiye ve Katar’ın gücünü birleştirecek” açıklamasını yaptı.
[Devamı]
Türkiye, INSARAG’ın Afrika - Avrupa - Ortadoğu Liderliğini Devraldı 09 Aralık 2016
foto
Türkiye, 2017 yılı BM Uluslararası Arama Kurtarma Tavsiye Grubu (INSARAG) Afrika - Avrupa - Ortadoğu bölgesel liderliğini Hollanda'dan devraldı. Ankara / 2016 bölgesel lideri olan Hollanda adına bugün Ankara’ya gelen Sn. Carlo Post, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Sn. M. Halis Bilden’e INSARAG liderliğini resmen devretti.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   5051525354