İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

BM İnsarag Temsilcileri İle İnsarag Sınıflandırmasına İlişkin Ön Değerlendirme Toplantısı Yapıldı 26 Nisan 2012

26-27 Nisan 2012 tarihlerinde BM INSARAG temsilcileri ile İstanbul Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğünde bir ön değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gökay Atilla BOSTAN’ın konuşmasıyla başlayan toplantıya, İstanbul Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü Can AVCI, İstanbul Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü Yardımcısı İbrahim BERBER, İstanbul Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Liderleri, AFAD Uzman Yardımcısı Neşe YENER, Mütercim Esra TOSUNOĞLU iştirak etti. Winston CHANG (İsviçre), Dan GORDON (ABD), Keith BELLAMY (İngiltere), Peter GOXHARAJ (Almanya) da BM INSARAG temsilcileri olarak toplantıda hazır bulundu.
Altı ay sonrası için planlanan INSARAG Ağır Ekip Sınıflandırmasının yeniden değerlendirilmesi için gerekli hazırlıkları planlamak ve Sınıflandırma gününün detaylarını görüşmek üzere gerçekleştirilen toplantıda karşılıklı beklentiler belirtilerek, bir eylem planı ortaya kondu.
Her iki taraf da, Türk USAR ekiplerinin INSARAG ailesine katılmasının karşılıklı tecrübe paylaşımı sağlayacağını belirterek bu konuda istekli olduklarını belirtti.
İlgili Haberler