İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFAD Başkanı, MÜSİAD ve Küresel Zirve'de Gençlerle 21 Aralık 2015

AFAD Başkanı Sn. Dr. Fuat Oktay, MÜSİAD 5. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi’nde ve Küresel Gençlik Zirvesi’nde gençlere hitap etti. İstanbul ve Ankara’da bir gün arayla iki kez gençlerle bir araya gelen Sayın AFAD Başkanı, savaşın gençler üzerindeki etkilerine dikkat çekti. Konuşmalarında, AFAD’ın gençler ve özel ihtiyaç gruplarında bulunan insanlar için yürüttüğü çalışmaları ele aldı.

18 - 20 Aralık 2015, İstanbul-Ankara/ MÜSİAD’ın İstanbul’da gerçekleştirdiği 5. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi’nde ‘İnsani Yardım Perspektifinde Adalet’ oturumunda konuşan AFAD Başkanı Sn. Dr. Fuat Oktay, Ankara’da düzenlenen Küresel Gençlik Zirvesi’nde ise ana tema konuşmacısı olarak gençlere seslendi. Savaş, çatışma ve karışıklıkların gençler, kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelliler üzerindeki etkilerine dikkat çeken Sayın AFAD Başkanı, Türkiye’nin önleyici çalışmalarını değerlendirdi.

Küresel Barışın Yolu, Bölge Sorunlarını Çözmekten Geçiyor

Gençlik Zirvesi’ndeki hitabında insanlığın zorlu yıllar geçirdiğini ve 21. yüzyılın da insanlık vicdanı için yaralayıcı zamanlara şahit olduğunu belirten Sayın Oktay, küresel barışın sağlanmasına işaret etti ve “Küresel barışı tesis etmenin en kolay yolu, dünyanın farklı yerlerinde bulunan insanların bölgesel sorunlara çözüm üretmesi; bir başka deyişle herkesin kendi evinin önünü süpürmesidir. Bu çerçevede bizlere düşen başlıca görev, yanıbaşımızda yaşanan krizden etkilenen mazlumların yaralarını sarmak olmalıdır.” şeklinde konuştu.

“Gençler Sosyal Medyada İnsani Yardıma Dikkat Çekmeli”

Gençleri, sivil toplumda daha aktif olmaya çağıran AFAD Başkanı Sn. Dr. Fuat Oktay, Gençlerimizden sosyal medyada milletimizin gerçekleştirdiği insani yardım faaliyetlerini tanıtmalarını ve dünyanın dikkatini sığınmacıların ihtiyaçlarına çekmelerini bekliyoruz. Bölgemizde barış ve istikrarın yeniden tesisi, yaşanan acıların kimsenin reddedemeyeceği şekilde gözler önüne serilmesine bağlıdır.” cümlelerini kaydetti.

İlgili Haberler