İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Afet ve Acil Durum Mevzuatının Karşılaştırılması Semineri 09 Ekim 2015

AFET VE ACİL DURUM MEVZUATININ KARŞILAŞTIRILMASI SEMİNERİ

AFAD koordinasyonu ve DPPI-SEE işbirliği ile İzmir’de “Afet ve Acil Durum Mevzuatının Karşılaştırılması” konulu bir seminer düzenlendi.

4-7 Ekim 2015, İzmir /Güneydoğu Avrupa bölgesinde afetlerin önlenmesi ve etkilerinin azaltılması alanında işbirliğine dayalı çalışmalar yürütmek amacıyla kurulan Güneydoğu Avrupa’da Afetlere Hazırlıklı Olma ve Afetlerin Önlenmesi Girişimi (DPPI-SEE) bünyesinde oluşturulan Afet Yönetimi Eğitim Programı’nın (DMTP) hazırladığı yıllık çalışma ve eğitim programları çerçevesinde, AFAD tarafından düzenlenen “Afet ve Acil Durum Mevzuatlarının Karşılaştırılması” konulu seminer programı 4 – 7 Ekim 2015 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirildi.

DPPI SEE üye ülkelerinin afet yönetimi mevzuatının geliştirilmesi konusunda görüş ve önerilerinin alındığı seminere; Arnavutluk, Bulgaristan, Karadağ, Makedonya ve Sırbistan’ın ilgili kurumlarda görev yapan uzmanlar ile AFAD’ın ilgili birimlerinde görev yapan uzmanlar katıldı.

DPPI SEE üye ülkelerinin afet ve acil durum yönetimi mevzuatının karşılaştırılması ve mevzuatın geliştirilmesi başlıkları altında, DPPI SEE Sekreteri Ivana Ljubojevıc ve AFAD I. Hukuk Müşaviri İsmail Yeşil’in katılımıyla gerçekleştirilen programda; “Türkiye’nin Afet ve Acil Durum Yönetimi Mevzuatı” konusunda AFAD Uzmanı Evrim Akın Yazgan, “Geçici Korumaya İlişkin Düzenlemeler” konusunda AFAD Uzmanı Duygu Karagöz, “Türkiye Afet Müdahale Planı” konusunda AFAD Uzman Yardımcısı Zeynep Parlak ve “Teknolojik Afetlere İlişkin Düzenlemeler ve Yol Haritası” konusunda AFAD Uzman Yardımcısı Yunus Emre Odabaş tarafından sunum yapıldı.

İlgili Haberler