İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFAD Başkanı Oktay: Ülkemiz İşbirliğine Açık 28 Ağustos 2015

AFAD BAŞKANI OKTAY: ÜLKEMİZ İŞBİRLİĞİNE AÇIK

Suriye konusunda insani yardımların kamu ve özel sektör işbirliği ile yürütülmesi amacıyla İstanbul’da düzenlenen toplantıya AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, ABD Büyükelçisi John Bass, Türkiye’de bulunan Amerikan İş Dünyası Forumu Üyeleri (ABFT), BM kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve Türk Kızılayı katıldı.

27 Ağustos 2015, İstanbul / “Türkiye’de Faaliyet Gösteren Amerikan İş Dünyası Forumu”nun (AmCham/ABFT) İstanbul’da düzenlemiş olduğu Suriye konusunda insani yardımların uluslararası kuruluşlar, devlet ve özel sektör arasındaki etkin işbirliği ile daha verimli hale getirilmesini konu alan etkinlikte AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, 2011 yılında başlayan Suriye krizinden beri AFAD’ın kriz yönetim sürecinden bahsederek sayısı neredeyse iki milyona ulaşmış olan Suriyeli sığınmacılara barınma merkezleri içinde ve dışında verilen uluslararası standartların çok üzerindeki hizmetlerden bahsetti.

Sn. Oktay, iş dünyası, uluslararası kuruluşların ve sivil toplum kuruluşlarının bir arada olduğu toplantıda Suriyeli sığınmacıların ihtiyaçlarına da değindi.

İleri seviyede işbirliği ile bu konunun üstesinden gelebilmenin mümkün olduğuna değinilen toplantıda birçok farklı kesimi temsil eden kişi ve kuruluşlar aynı amaç etrafında birleşme konusunda bir adım atmışlardır.

AFAD Başkanı Sayın Dr. Fuat Oktay toplantıda yapmış olduğu konuşmasında ülkemizin her daim işbirliğine açık olduğunu dile getirerek AmCham/ABFT temsilcilerine ve ABD Büyükelçisi Sayın Bass’a bu önemli ve kırılgan konuda göstermiş oldukları ilgi ve alaka için teşekkürlerini iletti.

İlgili Haberler