İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Başbakan Davutoğlu Van'da İftar Programına Katıldı 08 Temmuz 2015

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU VAN’DA İFTAR PROGRAMINA KATILDI

Başbakan Davutoğlu, Van'da, Tuşba Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programında vatandaşlarla birlikte iftar açtı.

8 Temmuz 2015, Van / İftar programına Sn. Davutoğlu ile eşi Sn. Sare Davutoğlu, Maliye Bakanı Sn. Mehmet Şimşek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sn. Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Ömer Çelik, Kalkınma Bakanı Sn. Cevdet Yılmaz ve AFAD Başkanı Sn. Fuat Oktay katıldı.

Sn. Davutoğlu, iftar programında yaptığı konuşmada, Van’ın tarih boyunca birlik ve beraberliğin, zor günlerdeki dayanışmanın şehri olduğuna işaret eden Sn. Davutoğlu, bu ilde deprem olduğunda 78 milyonun da tüm dünyaya bir kardeşlik, birlik ve beraberlik örneğini sergilediğini ifade etti.

Van halkıyla buluşmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduğunu dile getiren Başbakan Sn. Davutoğlu, "Van her zaman milli birliğin ve beraberliğin yanındadır. Van her zaman Edirne ile Konya ile Ankara ile kardeştir, kardeş olacaktır" dedi.

Tüm Türkiye'ye kardeşlik ve huzur dolu bir ramazan ve Ramazan Bayramı dileyen Başbakan Sn. Davutoğlu, Gölmarmara'daki trafik kazasında hayatını kaybeden 15 vatandaş ile şehit edilen polis memuru Bünyamin Torğut'a Allah'tan rahmet diledi.

İlgili Haberler