İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

"Afete Hazır Okullar Ödül Aldı" 12 Haziran 2015

“AFETE HAZIR OKULLAR ÖDÜL ALDI”

AFAD eğitmenleri, daha önce AFAD Deprem Simülasyon Merkezi’ne gelerek afete hazırlık eğitimi alan okullar arasından en aktif olanlarını tespit ederek ödül verdi.

12 Haziran 2015 Cuma, Ankara /Afetler karşısında bilinçli toplum oluşturma amacıyla öğrencilere verdikleri eğitimleri tüm hızıyla sürdüren AFAD eğitmenleri, daha önce AFAD Deprem Simülasyon Merkezi’ne gelerek afete hazırlık eğitimi alan okullardan en aktif olanlarını seçti.

Ödül almaya hak kazanan okullar arasında olan Göreneller Görme Engelliler Ortaokulu, Yahya Özsoy İşitme Engelliler İlkokulu, Gökçehöyük Ortaokulu ve Kent Koop İlkokulu’nu ziyaret eden AFAD eğitmenleri karne günü olması münasebetiyle öğrencilere karnelerini dağıtarak çeşitli hediyeler sundu.

Göreneller Görme Engelliler Ortaokulu’nda gerçekleşen programa katılanlar arasında bulunan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı, Altındağ Kaymakamı, Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı öğrencilere karnelerini takdim ederken AFAD’ın öğrenciler için hazırlamış olduğu hediyeler için ayrıca teşekkürlerini iletti.

Yahya Özsoy İşitme Engelliler İlkokulu’nda gerçekleşen programda ise öğrencilerin işaret diliyle söyledikleri afete hazırlık şarkısı büyük ilgi gördü.

“Hiç kimseyi ihmal etmemeye çalışarak devam edeceğiz”

Verilen eğitimlerin başarısını ölçmenin en belirgin kriterinin harekete geçmek olduğunu ifade eden AFAD eğitmeni Emel Sonkaya, ‘‘Daha önce AFAD Deprem Simülasyon Merkezi’ne gelerek bizlerden afete hazırlık eğitimi alan okullarımızdan mükemmel geri dönüşler aldık. Öğrenciler okullarına döndükten sonra deprem çantası hazırlamış, dolaplarını sabitleyerek acil çıkış noktaları belirlemişler. Okulları değerlendirme ziyaretinde bulunduktan sonra en aktif olan okulları tespit ederek ödüller vermeyi planladık. Bugün karne gününde belirlediğimiz okullara gelerek hediyelerini takdim ettik. Özellikle görme ve işitme engelli öğrencilerimizin çabalarına karşılık olarak içinde görsel ve işitsel eğitim kitlerinin bulunduğu hediye paketleri hazırladık ki öğrencilerimizin ihtiyaçları görülsün. Hiç kimseyi ihmal etmemeye çalışarak afet farkındalığı eğitimlerine devam edeceğiz. ’’ dedi.

B.Dy.12.06.2015/01

İlgili Haberler