İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFAD Başkanı Bilden: AFAD Gönüllülük Sistemi'nde hedef 1 milyon üye 16 Ocak 2017

AFAD Eğitim Merkezi (AFADEM) Eğitim Büroları eğitiminde konuşan AFAD Başkanı M. Halis Bilden, AFAD Gönüllük Sistemi’ne 1 milyon kişiyi üye yapmayı hedeflediklerini açıkladı.

Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında AFADEM tarafından verilen eğitimlerin daha işlevsel olabilmesi adına 13 eğitim bürosu oluşturuldu. Kentsel Arama ve Kurtarma, Suda ve Kıyıda Arama ve Kurtarma, Doğada Arama ve Kurtarma, KBRN, Sivil Savunma ve Seferberlik, Yangın ve İtfaiye Hizmetleri, Gönüllüler, STK vb. konularda oluşturulan eğitim büroları kendi içinde de seviyelendirildi.

Eğitimlerin ilki olan ve 3 gün devam edecek olan “Eğitim Büroları Seviye 1 Eğitimi” AFAD konferans salonunda yapılan açılış töreni ile başladı.

Açılış törenine AFAD Başkanı M. Halis Bilden, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Okudan, Sosyal Gelişim Derneği Başkanı Mehmet Aldanmaz, DAKİK Başkanı Sinan Kartal, AFAD Planlama ve Zarar Azaltma Dairesi Başkanı Erkan Koparmal ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

AFAD Başkanı M. Halis Bilden törende yaptığı konuşmada “Ülkemizin stratejik konumu ve önemi nedeniyle sürekli rahatsız edildiğini, bizlerin bunlarla mücadele edebilmek için her alanda üst düzeyde başarıyı yakalamamız gerektiğini ifade etti.

AFAD'ın kapılarının milli duygularla dolu gönüllere her zaman açık olduğunu dile getiren Başkan Bilden "Tam donanımlı binamız ve operasyon merkezimiz, milli duygularla dolu gönüllerin emrindedir."

Başkan Bilden AFAD'ın gönüllüler ile ilgili işbirliğine, afete dirençli bir toplum için devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

Bilden: 6.732.425 kişiye ulaşıldı

 

AFAD Gönüllülük Sistemi’nin yoğun çalışmalar sonucu altyapısının tamamlandığını belirten Başkan Bilden, “Hedefimiz 1 milyon kişinin AFAD Gönüllülük Sistemi’ne üye olmasıdır. Sizler burada kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz. AFAD Gönüllülük Sistemi sizin kurmuş olduğunuz sivil inisiyatifin bir üst çatısıdır. Herkesi koordine eden, harekete geçiren bir sistem olacaktır.” dedi.

“Afete Hazır Türkiye” projesi kapsamında bu güne kadar 6.732.425 kişinin eğitim aldığını ifade eden Bilden, bu rakamı daha da arttırmak için her türlü çabanın sarf edildiğini belirtti.

Prof. Dr. Hamit Hancı'nın dersi ile başlayan “Eğitim Büroları Seviye 1 Eğitimi” üç gün devam edecek.

İlgili Haberler