İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Mahsur Kalan Yavru Köpekleri AFAD Besliyor 06 Nisan 2015

MAHSUR KALAN YAVRU KÖPEKLERİ AFAD BESLİYOR

Meriç Nehri'nin debisinin yükselmesi sonucu köpek yavruları bazı bölgelerde mahsur kaldı. Annelerinin köprüde doğurduğu ve yükselen su yüzünden karşıya geçemeyen yavru köpekleri AFAD Edirne ekipleri doyuruyor.

2 Nisan 2015 Perşembe, Edirne / Edirne'de, Meriç Nehri'nin debisinin yükseldiği bazı bölümlerde sokak hayvanları mahsur kaldı. Mahsur kalan hayvanlardan o bölgede dünyaya gelen yavruları birbirinden ayırmamak için karşı kıyıya canlı transferi yapılmadı. Karşıya geçirilemeyen yavru köpeklerin aç kalmaması için AFAD Edirne ekipleri gün aşırı bölgeye gidiyor ve yavruların beslenmesini sağlıyor.

Bosnaköy yolu üzerinden nehir sularının akması nedeniyle bazı köpek yavruları Süvari Köprüsü mevkiinde mahsur kaldı. Gün aşırı bölgeye giden AFAD Edirne ekipleri köpekler için bölgeye yiyecek bırakıyor.

Köpekler, AFAD Ekiplerinin Yolunu Gözlüyor

AFAD Ekiplerinin her gün bölgeye gittiği saatte köpeklerin bir araya toplanarak ayakta beklediği gözleniyor. AFAD ekiplerinin gelmesi ile birlikte hareketlenen köpekler, ekipleri adım adım takip ederek yiyeceklerin bırakıldığı noktaya yöneliyor.

İlgili Haberler