İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Deprem Haftasına Özel AFAD Eğitimleri 03 Mart 2015

DEPREM HAFTASINA ÖZEL AFAD EĞİTİMLERİ

AFAD Eğitmenleri, Deprem Simülasyon Merkezi’nde 1-7 Mart Deprem Haftası’na özel deprem eğitimleri verecek.

03 Mart 2015, Ankara / Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına bağlı AFAD Deprem Simülasyon Merkezi’nde (AFADEM) deprem eğitimlerine katılan ilköğretim öğrencilerine deprem öncesi, anı ve sonrasında yapılması gerekenler anlatılıyor. Eğitimde verilen oryantiring, afet çantası hazırlama, Karagöz-Hacivat gibi etkinliklerin yanı sıra hazırlanan yarışmalarla öğrencilerin bilinçlenirken eğlenmesi amaçlanıyor.

28 Şubat Sivil Savunma günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası olması nedeniyle, 12 Mart Perşembe günü TRT Türk ekranlarında yayınlanacak olan "Acil Durum Çantası" adlı belgesel programı ekibi AFADEM’de öğrencilerle birlikte yapılan interaktif eğitime katıldılar.

Eğitim sırasında yapılan çekimlerin sonrasında AFAD eğitmenlerine teşekkür eden TRT Acil Durum Çantası ekibi, eğitimi çok yararlı bulduklarını ve bu tür eğitici faaliyetlerin daha geniş kitlelere ulaşması için her zaman katkıda bulunacaklarını ifade ettiler.

AFAD İşitme Engellileri de Unutmadı

İşitme engelli çocuklarımıza depremden korunma eğitimi verebilmek için işaret dili öğrenen AFAD Eğitim Merkezi eğitmenleri, Deprem Haftası dolayısıyla özel bir eğitim verecek. Yahya Özsoy İşitme Engelliler Okulu ile birlikte gerçekleştirilecek olan ‘’İşaret Dili Afet Eğitimi’’ 04 Mart Çarşamba günü saat 10.00 da AFADEM’de gerçekleştirilecek.

Türkiye'de ilk İşaret Dili Afet Eğitimi’ni geçen sene yapan AFAD, 2015 yılı Mart, Nisan ayı içinde eğitimlerini farklı gruplarla gerçekleştirecekler.

S.Hb.27.02.2015/01

İlgili Haberler