İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Başbakan Yardımcısı Kaynak: “AFAD Kilis-Elbeyli’ye büyük bir lojistik depo inşa edecek” 01 Şubat 2017

Başbakan Yardımcısı Sn. Veysi Kaynak, Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk oldu. Gündemdeki konulara değinen Sn. Kaynak, Suriye’nin kuzeyindeki durum, sığınmacı kampları ve gönderilecek yeni yardımlar konusunda ÖNEMLİ açıklamalarda bulundu.

Kaynak, Cerablus'ta sivil hayatın yeniden başladığını ve binlerce insanın kendi şehirlerine döndüğünü belirtti. Azez ile Cerablus arasında 550-560 bin kişinin yaşadığını hatırlatan Başbakan Yardımcısı Kaynak, bu insanların en azından sağlık ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir gayret içerisinde olduklarını söyledi.

Kilis-Elbeyli'ye AFAD tarafından büyük bir lojistik depo yaptırılacağını açıklayan Kaynak sözlerine şöyle devam etti:

"Bizim milletimiz yardımsever, hayırsever. Birçok yardımlar geliyor. Onları o depolarda tasnif edeceğiz, paketler haline getireceğiz. Bu zeytinlik bölge dediğimiz bu alanda yaşayan insanların, şimdi düşünebiliyor musunuz, orada şu anda 100 binden fazla insan üzerlerinde bir çadır dahi yok. Ağaç gölgelerinde, bir çaputun, bir bezin altında kalmaya çalışıyorlar. Bu insanların kendi hayatlarını idame ettirebilmeleri için elbette destek olacağız ama şunu asla unutmayacağız, orası bizim egemenlik sınırları içerisinde bir yer değil, biz orada istilacı değiliz, orayı ilhak etme gibi bir niyetimiz yok."

İlgili Haberler