İçeriğe Atla Menüye Atla

AFAD Başkanı Bilden: “Bizden bilgi almadan hasarlı evlerinize girmeyin” 07 Şubat 2017

Çanakkale’de arka arkaya meydana gelen depremlerin ardından bölgeye hareket eden AFAD Başkanı M. Halis Bilden son gelişmeler hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Gece saatlerinde kameraların karşısına geçen M. Halis Bilden’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

'İhtiyaç kadar çadır geldi gelmeye devam ediyor. Yine ihtiyaç kadar konteynerler geliyor. Duş konteyneri ve tuvalet konteynerleri gelecek. Koordinasyon tırımızı burada konuşlandırdık. Arkadaşlarımız buradan yönetecekler.”

Vatandaşları hasarlı evlere girmemeleri konusunda özellikle uyaran Bilden, “ Malumunuz sabah ki 5,3 depremden sonra yine 13.58'de 5,3 şiddetinde bir deprem oldu. Evlerin yapı stoku kötü. Geleneksel taşlarla, kerpiçlerle evler yapılmış. Çok az bir depremde bile zarar görebilir onlar. Onun için biz uyarıyı yapana kadar kesinlikle evlerine girmesinler. Yetkililerin uyarısını beklesinler. Tekrar büyük geçmiş olsun diyorum Vatandaşlarımız kesinlikle bizden bilgi almadıkları sürece hasarlı, az hasarlı evlerine asla girmesinler. Sayın valim ilçe merkezinde 500 kişinin çok rahat kalacakları yataklı yerler hazırladı. Vatandaşlarımızı istediklerinde ilçe merkezine götürebiliriz, araçlarımız hazır bekliyor." diye konuştu.

 

İlgili Haberler