İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Afetzede Çocuklar, Cumhurbaşkanı ile Buluştu 07 Ocak 2015

AFETZEDE ÇOCUKLAR, CUMHURBAŞKANI İLE BULUŞTU

AFAD’ın 5 yıldır yürüttüğü afet yönetimi ve koordinasyon çalışmalarıyla hayatına dokunduğu on binlerce çocuktan 36’sı,Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AFAD Başkanı Sayın Dr. Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda buluştu. Simavlı, Vanlı, Somalı, Ermenekli çocukların yanı sıra Suriyeli, Iraklı, Kobanili ve Ezidi çocuklar, Sayın Cumhurbaşkanımız ile sohbet etme fırsatı yakaladılar.

7 Ocak 2015 Çarşamba, Ankara / Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kuruluşundan bu yana5 yıl gibi kısa bir sürede afet ve acil durum yönetiminin en başarılı örneklerini ortaya koyan ve afet yönetiminde Türkiye'de köklü bir dönüşüme imza atan Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) yürüttüğü çalışmalarla hayatına dokunduğu çocukları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda konuk etti.

AFAD'ın 5. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AFAD Başkanı Oktay, FAD’ın hayatında güzel bir iz bıraktığı on binlerce çocuktan 36’sı ile bir araya geldi. Çocuklarla tek tek ilgilenen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile AFAD Başkanı Sayın Dr. Fuat Oktay, onlarla sohbet ettiler ve armağanlar verdiler.

İlgili Haberler