İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFAD Sivil Savunma Gönüllülük Kampanyası Lansmanı 06 Mart 2017

 

AFAD, vatandaşları 0. dakikaya hazırlamak için yeni bir gönüllülük kampanyası başlatıyor.

Toplam 4 ilde eş zamanlı olarak yapacağı tatbikat ve canlı yayınlarla AFAD, “O Kahraman Benim” gönüllülük kampanyasının lansmanını Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak’ın teşrifleriye gerçekleştiriyor.

AFAD Sivil Savunma Gönüllülük Kampanyası Lansmanı, Ankara’da Başkanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde (AFAD) 7 Mart Salı günü saat 14.00’te düzenlenecek.

Başbakan Yardımcısı Sayın Veysi Kaynak ve AFAD Başkanı Sayın M. Halis Bilden’in katılımıyla gerçekleşecek lansmanda, 4 farklı ilde eş zamanlı olarak planlanan sivil savunma tatbikatları canlı yayınla yayımlanacak.

Tatbikatlar; Bursa-KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer), Erzincan-Heyelan, Kahramanmaraş-Deprem, Rize-Sel şehir ve konularında yapılacak. Ayrıca İstanbul-Taksim’de ve Kahramanmaraş merkezinde kurulan gönüllü kayıt stantlarından lansmana canlı olarak bağlanılacak.

Karar Ver, Sorumluluk Al, Harekete Geç!

Yakın geçmişte içimizdeki kahramanlar sayesinde çok ciddi bir krizi atlattık. 15 Temmuz’da milletimiz doğal bir biçimde karar verdi, sorumluluk aldı ve harekete geçti. Böylece kahramanlık hikâyelerini kendileri yazdı. Sivil savunma anlarında toplumun yine aynı şekilde kendi kahramanlık hikâyelerini yazabilmeleri için vatandaşlardan “AFAD Gönüllüsü” olmalarını ve içlerindeki kahramanı açığa çıkarmalarını istiyoruz.

 “O” Kahraman Benim “……..!”

Sivil savunmada yer almanın bir vatandaşlık görevi olduğu bilincini, toplumun her kesimine ulaştırmayı amaçlayan kampanyayla AFAD, sivil savunma gönüllülerinin sayısını artırmayı hedefliyor. “15 Temmuz Kahramanları”ndan esinlenerek hazırlanmış kampanya, kahramanlığı süper kahramanların ve süper kahramanlığa soyunan bireylerin tekelinden alıp, AFAD Gönüllülük Eğitimleriyle belirli bir bilgi ve bilinç düzeyine ulaşmış vatandaşlarımıza veriyor.

Siz de AFAD Gönüllüsü olun yalnızca sevdiklerinizin değil herkesin kahramanı olun!

 

CANLI YAYIN FREKANS BİLGİSİ

Satellite: TÜRKSAT 3A

UP Link: 14239.500 Mhz vertical

Down Link: 11689.500 Mhz

Horizontal

S.Rate: 3333

Fec: 5/6

 

İlgili Haberler