İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFAD ve OCHA’dan Durum Değerlendirme Toplantısı 26 Nisan 2017

 

Ocak ayında AFAD ve Birleşmiş Milletler İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi (OCHA) arasında imzalanan, uluslararası insani gündemi birlikte geliştirmek, insani müdahale ve hazırlık ağlarına operasyonel katılım gibi konuları içeren eylem planının değerlendirme toplantısı AFAD’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

AFAD Başkan Yardımcısı Sn. Fatih Özer, BM OCHA Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ofisi Direktörü Sn. İyad Nasr, BM Ocha Türkiye Direktörü Sn. Trond Jensen ve ilgili daire başkanlarıyla BM temsilcilerinin katıldığı toplantıda iki kurum arasında imzalanan eylem planlarının izleme/değerlendirmeleriyle ilgili konular ele alındı.

AFAD ve OCHA arasında Ocak ayında imzalanan ikinci eylem planı, “Uluslararası insani gündemi birlikte geliştirmek, Türkiye’nin küresel ve çok taraflı insani forumlar ile işbirliği kurması, taraflar arasında bilgi alışverişinin yönetimi,  insani müdahale ve hazırlık ağlarına operasyonel katılım,  Türkiye’den Suriye’ye sınır ötesi insani planlama ve müdahalede operasyonel koordinasyon ve işbirliği” konularını içeriyor.

İlgili Haberler