İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFAD ve KADEM’den Kahramanmaraş’taki Geçici Barınma Merkezine Ziyaret 01 Mayıs 2017

AFAD Başkanı Sn M.Halis Bilden ve KADEM Başkanı Sn. Doç.Dr. Sare Aydın Yılmaz, AFAD-KADEM arasında imzalanan “Suriyeli kadınların kültürel, ekonomik ve sosyal entegrasyonu” protokolü kapsamında Kahramanmaraş’ta bulunan geçici barınma merkezini ziyaret ettiler.

Sn. Bilden ve Sn. Yılmaz, AFAD yetkililerinden Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi’nde bulunan Suriyeli misafirlerin son durumları hakkında bilgi aldılar.

Protokol çerçevesinde oluşturulan proje ekibi, brifingin ardından geçici barınma merkezinde yaşayan Suriyeli kadınlar ve çocuklarla bir araya geldiler. Sn. Bilden ve Sn. Yılmaz’ın da eşlik ettikleri ziyaretlerde AFAD konteynerlerinde ikamet eden ailelere misafir olundu, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirildi.

AFAD Başkanı Bilden ve KADEM Başkanı Yılmaz daha sonra Suriyeli misafirlerin meslek edinmeleri amacıyla kurulan Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret ettiler. Burada kendilerine Suriyeli mülteci kadınların kendi el emekleriyle yaptıkları bir tablo hediye edildi.

Basın mensuplarına projeyle ilgili bilgi veren Sn. Bilden ve Sn. Yılmaz, çocuklar için oluşturulan “Çocuk Dostu” alanına giderek miniklerle birlikte boyama yaptılar, oyun oynadılar.

Ziyaretin sonunda AFAD Başkanı Sn Bilden ve KADEM Başkanı Sn Yılmaz, Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi’nde çalışan personelle anı fotoğrafı çektirdiler.

İlgili Haberler