İçeriğe Atla Menüye Atla

AFAD Çalışanları İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi 08 Haziran 2017

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında bu yıl 5’incisi düzenlenen iftar yemeğinde kurum çalışanları ve çok sayıda yabancı konuk bir araya geldi.

AFAD Başkanı Sn. M. Halis Bilden, iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmada AFAD’ın ne kadar önemli bir kurum olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:
“Hepimiz kamu görevlisiyiz ancak AFAD’ı kamu görevliliğinden ayıran çok önemli bir özelliği var. Biz, aynı zamanda hayır kuruluşuyuz, sizlerin emeğiyle dünyanın bir ucuna binlerce ton gıda gönderiyoruz, hepinizin emeğiyle Ektvator’da deprem oluyor, oraya gidiyoruz, oraya elimizi uzatıyoruz. Çanakkale’de deprem oluyor, hep beraber oraya gidiyoruz. Yaklaşık 7 yıldır 3,5 milyon mülteciye, Türk milleti adına bu kurum bakıyor. Sizler, bu kurumda Türk milletinin sesi olarak nerede bir mazlum nerede yardıma muhtaç birisi varsa sevindiriyorsunuz.”

AFAD Başkanı M. Halis Bilden konuşmasının ardından AFAD çalışanları ve aileleri ile tek tek ilgilendi. İftar sonrasında AFAD Konferans Salonunda, ezanı ilk okuyan sahabe Bilal-i Habeşi'yi anlatan “Özgürlüğün Sesi: Bilal” adlı animasyon filminin gösterimi yapıldı.

İlgili Haberler