İçeriğe Atla Menüye Atla

UNICEF Bölge Direktörü Afshan Khan, AFAD’ı Ziyaret Etti 09 Haziran 2017

Avrupa Mülteci Krizi Özel Koordinatörü ve UNICEF Bölge Direktörü Sn. Afshan Khan, AFAD Başkanı Sn. M. Halis Bilden’i makamında ziyaret etti. Görüşmeye UNICEF Türkiye Temsilcisi Sn. Philippe Duamelle de katıldı.

Yapılan ikili görüşmede ilk sözü alan Sn. Khan AFAD ve UNICEF’in eğitim alanındaki ortak çalışmalarının çok önemli olduğunu belirterek ev sahipliği için teşekkür etti.

AFAD Başkanı Sn. Bilden de Suriye krizinin en çok çocukları etkilediğini ifade ederek, “Bunun sebebi biz ya da UNICEF değil. Fakat en büyük yükü biz çekiyoruz. Onlar için en iyi eğitim şartlarını nasıl sağlayabiliriz, bu hususta çeşitli aktiviteler üretebiliriz.” diye konuştu.  Türkiye’de eğitim çağında 1 milyon mülteci çocuk bulunduğunu belirten Sn. Bilden, sığınmacı çocuklara kendi dillerinde eğitim verildiğini de ekledi.

UNICEF Bölge Direktörü Sn. Khan, savaşın çocuk psikolojisi üzerindeki etkisini vurgulayarak, “Çocukken maruz kalınan muameleler etkisini büyüyünce gösteriyor.  Bu vesileyle Türkiye’de karşılaştığımız ev sahipliğini asla unutmayacağız.” diye konuştu.

İlgili Haberler