İçeriğe Atla Menüye Atla

AFAD Başkanı Sn. M. Halis Bilden'in Büyük Türk Milleti'ne 15 Temmuz Mesajı 15 Temmuz 2017

 

Bundan tam bir sene önce devletimizin tüm kurumlarına yuvalanmış Fetullahçı Terör Örgütü ve onun asker üniforması giymiş teröristleri darbe girişiminde bulundular. Bu alçak ve hain işgal girişiminin sonucunda 249 vatandaşımız şehit oldu, binlercesi yaralandı.  

Asil milletimiz 15 Temmuz gecesi vatanını, devletini ve liderini korumak için canını hiçe sayarak sokaklara indi. Bu kahraman insanlar meydanlarda, havalimanlarında, sokaklarda tanklara, savaş uçaklarına, tüfeklere karşı göğüslerini siper ettiler. Yüz binlerce inanmış nefer, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde adeta bir destan yazdı. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Emniyet Teşkilatımızın yiğit mensupları, asker-polis üniforması giymiş bu teröristlere karşı milletiyle elele vererek işgal girişimini bastırdı.

Milletleri "Millet" yapan sayılarının çokluğu yahut maddi varlıklarının büyüklüğü değil, zor zamanlarda birlik beraberlik amacıyla ne kadar hızla bir araya gelebildikleridir. 15 Temmuz'un ardından Türk milleti "Millet" olduğunu, millet şuurunu taşıdığını tüm dünyaya gösterdi. Partileriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla, medyasıyla, iş dünyasıyla tam bir kenetlenme ve bütünlük içerisinde oldu.

Sene-i devriyesini idrak ettiğimiz 15 Temmuz Fetullahçı İşgal Girişimi'nin ardından yaşadığımız sancılı ve zor süreçleri Allah'ın izniyle geride bırakıyoruz. Devletimiz 2000 yıldır olduğu gibi dimdik ayaktadır. Bizler de devlet-millet bütünlüğü çerçevesinde son Cumhuriyetimizin ve o Cumhuriyetin harcı olan milletimizin refahı, huzuru için görevlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle 15 Temmuz Hain İşgal Girişimi'nde şehit düşenlere rahmet, yaralananlara şifa diliyorum.

Devletimiz ve milletimiz daim olsun. Birliğimiz kaim olsun.

 

M. Halis BİLDEN

AFAD Başkanı

 

İlgili Haberler