İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Sağlık Bakanı Harran Konteynerkenti’nde İftar Yaptı 26 Temmuz 2013

(25 Temmuz 2013)
Sağlık Bakanı Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU Şanlıurfa ziyareti çerçevesinde Başkanlığımız koordinasyonu ile kurulan Harran Konteynerkenti’nde Suriyelilerle iftar yaptı. Sağlık Bakanı Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU’na incelemeleri ve iftar yemeği sırasında Harran Kaymakamı Muhammed Selami YAZICI, Harran Belediye Başkanı Mehmet ÖZYAVUZ, Başkanlığımız Müşaviri Turan ERKOÇ ve Şanlıurfa AFAD İl Müdürü Mahmut SÖNMEZ de eşlik etti.
İlk olarak sahra hastanesini ziyaret eden Sayın Bakan ardından Harran Konteynerkenti’ne geçti ve burada incelemelerde bulundu. Burada Sidra El ABDULLAH isminde 7 yaşındaki Suriyeli minik kız çocuğu ile duygu dolu anlar yaşayan Bakan MÜEZZİNOĞLU daha sonra iftar yemeğine katılarak Suriye vatandaşları ile birlikte orucunu açtı.
İftar yemeğinin ardından Sağlık Bakanı Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU Suriye vatandaşlarına hitaben şunları söyledi:
“ Size olabildiğince evlerinizi aratmayacak koşulları oluşturabilme gayretiyle gece gündüz çalışan ve bu mükemmel mekanları ve organizasyonları sağlayan AFAD’ımıza ve AFAD yöneticilerimize sizler ve milletim adına teşekkür ediyorum. Gerek AFAD yöneticileri gerekse Sağlık hizmetleri sunan kardeşlerimiz; kardeşliğin, insanlığın güçlü ve saygın yüzünü hem sizlere hem de tüm dünyaya gösteriyor.”
Sayın Bakan daha sonra konteynerkentte bulunan sosyal tesisleri gezdi ve yeni ibadete açılan camide akşam namazını kıldıktan sonra Harran’dan ayrılarak Şanlıurfa’ya hareket etti.
İlgili Haberler