İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Başkanımız Dr. Fuat OKTAY, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Eylem Planları Tanıtımına Katıldı 25 Nisan 2013

(25 Nisan 2013)
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU: “AFAD Gerçekten Ülkemizin Gururudur.”
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 2013-2017 yılı mücadele eylem planlarını Başkanımız Dr. Fuat OKTAY’ın da katıldığı toplantıyla açıkladı. Başkanlığımızın kaynaklarından yararlanılarak hazırlanan "Erozyonla Mücadele", "Baraj Havzaları Yeşil Kuşak Ağaçlandırma" ve "Yukarı Havza Sel Kontrolü" eylem planlarını Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel EROĞLU açıkladı.
"AFAD, Gerçekten Ülkemizin Gururudur."
Bakan Veysel EROĞLU toplantıda şunları söyledi:
“Ülkemizde depremlerden sonra en fazla can ve mal kaybına sebep olan afet seller-su taşkınlarıdır. AFAD da bu konularda çok titiz çalışmaktadır. Bu alanda çok önemli çalışmalar yapmaktadır. AFAD, gerçekten ülkemizin gururudur.”
"AFAD, Çok Muazzam Çalışmalar Yapmaktadır."
Bakan Veysel Eroğlu Başkanımız Dr. Fuat OKTAY'ın katılımıyla açıkladığı eylem planlarıyla çok önemli aşamaların kaydedileceğini belirtti ve depremlerden sonra en fazla can kaybına sebep olan afetin sel-su taşkınları olduğunu vurgulayarak “AFAD deprem konusunda çok muazzam çalışmalar yapmaktadır. Van’da, Elazığ’da, Simav’da çok önemli çalışmalar yürüttü. Devletimiz bu konularda çok ileridedir.” dedi.
"AFAD’la ve Tüm Kurumlarla Birlikte Çalışacağız."
Eylem planlarının hedeflerin de üzerine çıkacak şekilde uygulanması için tüm kurumların planı sahiplenmesi gerektiğini belirten Bakan Veysel EROĞLU, sözlerine “Bakın AFAD başkanımız burada, ben AFAD başkanına çok teşekkür ediyorum. AFAD’la ve tüm kurumlarla eylem planları konusunda birlikte çalışacağız.” şeklinde devam ederek, özellikleYukarı Havza Sel Kontrolü Eylem Planı’nda AFAD’la çok yakın çalışmak istediklerini vurguladı ve AFAD’a teşekkür etti.
İlgili Haberler