İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Başkan Vekilimiz İ. Ejder KAYA Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile Birlikte Somali’de 26 Eylül 2012

Başkan Vekilimiz İ. Ejder KAYA Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Ve Beraberindeki Heyet İle Birlikte Somali’ye Gitti
Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve beraberindeki heyet, Somali ve diğer Doğu Afrika ülkelerinde yaşanan açlık felaketi nedeniyle 19 Ağustos Cuma günü saat 02.10’da Somali’ye hareket etti. Başkan Vekilimiz İ.Ejder KAYA’nın da yer aldığı heyette Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN, Başbakan Yardımcısı Bekir BOZDAĞ, Dışişleri Bakanı Ahmet DAVUTOĞLU, Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi EKER, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet GÖRMEZ de bulunuyor.
Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve beraberindeki heyet Somali’nin Başkenti Mogadişu’da Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif AHMED tarafından resmi törenle karşılandı. İki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını selamlayan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ a Somalili çocuklar çiçekler vererek sevgi gösterilerinde bulundular.
Ziyaret kapsamında yardım kamplarını da gezecek olan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Türk Kızılayı tarafından kurulan mülteci kampı ile Sağlık Bakanlığı’nca bölgeye gönderilen sahra hastanesinin açılışını yapacak.
Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve beraberindeki heyetin bu gece geç saatlerde yurda dönmesi bekleniyor.
İlgili Haberler