İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama
RSS

Basın Bültenleri

BASIN DAVETİYESİ "AFAD Teknolojik Kapasitesini Teknofest'te Sergiliyor" 20 Eylül 2018
AFAD, Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest İstanbul’da, “Afetlere Nasıl Hazırlanıyoruz?” sorusuna cevap verecek. Festival, Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Havalimanı'nda düzenleniyor. T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı da festival alanındaki standında “Afetlere Nasıl Hazırlandığımızı Görmek İster misiniz?” diye sorarak ziyaretçileri çağırıyor. AFAD standında, ülkemizin afetlerle ilgili kapasitesi ve afet yönetimi çalışmaları ziyaretçilere aktarılacak.
[Devamı]
BASIN DAVETİYESİ “Akıllı Kent” Kocaeli’ye Afet Erken Uyarı Sistemi Kurulacak 15 Ağustos 2018
BASIN DAVETİYESİ “Akıllı Kent” Kocaeli’ye Afet Erken Uyarı Sistemi Kurulacak Kocaeli'de, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) iş birliğiyle gerçekleştirilecek "Kocaeli İli Afet Zararlarının Azaltılmasında Akıllı Kent Uygulaması Projesi" kapsamında kentteki tüm sanayi kuruluşlarının dahil edildiği erken uyarı sistemi kurulacak.
[Devamı]
BASIN DAVETİYESİ - Büyük Depremin 19. Yıldönümünde İstanbul’un Afete Hazırlık Durumu 15 Ağustos 2018
foto
BASIN DAVETİYESİ BÜYÜK DEPREMİN 19. YILDÖNÜMÜNDE İSTANBUL’UN AFETE HAZIRLIK DURUMU Türkiye’nin afet ve acil durumla ilgili kurumları, İstanbul’un afetlere hazırlık düzeyini değerlendirmek için AFAD’ın koordinasyonu ve İBB’nin desteğiyle bir araya geliyor. “İstanbul’un Afetlere Hazırlık Çalışmaları Çalıştayında” İstanbul için risk oluşturan pek çok doğa, insan ve iklim değişikliği kaynaklı afet ele alınacak.
[Devamı]
Marmara Depremi, 19. Yılında İstanbul’da ‘Hazırlık’ Temasıyla Anılacak 14 Ağustos 2018
BASIN DAVETİYESİ İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD); DASK, Türk Kızılayı, İBB ve İPKB gibi paydaşlarıyla birlikte Sultanahmet Meydanı’nda ‘99 Marmara Depremi Anma Etkinlikleri’ni gerçekleştirecek.
[Devamı]
İçişleri Bakanı ile AFAD Başkanı Birlikte Ordu’ya İntikal Etti 08 Ağustos 2018
BASIN DUYURUSU (Saat 20.10 İtibarıyla) İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu ile AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, birlikte aşırı yağışlardan etkilenen Ordu’ya gitti. Olayın meydana geldiği bölgeyi helikopter ile havadan inceledi. Bölgedeki çalışmaların yerinden koordine edilmesi için yola çıkan AFAD Başkanı, 4 ilden AFAD Arama Kurtarma Ekiplerini de araç ve ekipmanları ile birlikte bölgeye sevk etti.
[Devamı]
AFAD ve TURKCELL Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı 30 Haziran 2018
foto
AFAD ve TURKCELL arasında Türkiye’de bulunan sığınmacılara sosyal hayata intibak konusunda büyük kolaylık sağlaması beklenen “Merhaba Umut” akıllı telefon uygulamasının geçici barınma merkezlerinde yaygınlaştırılmasını hedefleyen protokol imzalandı.
[Devamı]
Bangladeş Afet Yönetimi Bakanı: “Nerede insanların bir problemi varsa Türkiye orada oluyor” 27 Haziran 2018
foto
Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, Bangladeş Afet Yönetimi ve Yardım Bakanı Mofazzal Hossain Chowdhury ile Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi. AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun da katıldığı görüşme sonrası, Başbakan Yardımcısı Akdağ ve Bagladeş Bakanı Chowdhury basın mensuplarına açıklamada bulundu. Bangladeş’te, Myanmar’dan kaçan 1 milyon Arakanlı Rohingyalı Müslüman’ın olduğunu söyleyen Akdağ, “Myanmar’daki zulümden kaçarak kardeş ülke olan Bangladeş’e sığındılar. Bangladeş hükümetine çok teşekkür ediyoruz. Kadınlar, çocuklar, yaşlılar, hastalar, hamileler büyük sıkıntı çektiler ve çekmeye de devam ediyorlar. Bangladeş’teki durumun geçici bir durum olmasını temenni ediyoruz.” dedi....
[Devamı]
AFAD’a İnsani Yardım Ödülü 01 Nisan 2018
foto
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü etkinliği’nde AFAD Başkanı Sn. Mehmet Güllüoğlu'na “İnsani Yardım Ödülü”nü verdi. AK Parti İnsan Hakları Başkanlığınca Ankara’da düzenlenen "Dünya İnsan Hakları Günü" etkinliğinde bir konuşma yapan Cunhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, Türkiye'nin Suriye ve Irak'ta yaşanan insani dramlar karşısındaki duruşunun başlı başına bir insan hakları efsanesi olduğuna vurgu yaptı. Sn. Erdoğan, daha önce birinci ve ikinci Körfez Savaşları döneminde Irak'tan gelen yüz binlerce kişiye, Türkiye'nin sorgusuz sualsiz kapılarını açtığını, durum normale dönene kadar sahip çıktığını hatırlattı.
[Devamı]
AFAD, AidEx Uluslararası Yardım Fuarı 2017’ye Katıldı 16 Kasım 2017
foto
Afetlerde ve acil durumlarda uluslararası kurum-kuruluşların ortak buluşma platformu olma özelliği taşıyan AidEx Uluslararası Yardım Fuarı’nın 7’incisi, 15-16 Kasım tarihlerinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirildi. Fuara Türkiye adına AFAD ve Türk Kızılayı, gözlemci olarak Türk Diyanet Vakfı katıldı.
[Devamı]
INSARAG’tan Türkiye’ye Ulusal Akreditasyon Sertifikası 14 Kasım 2017
foto
İstanbul-Hasdal’da bulunan AFAD yerleşkesinde INSARAG AEME (Afrika, Avrupa, Ortadoğu AP-Asya Pasifik ve Amerikalar Bölgesi) toplantısı düzenlendi. AEME bölgesine dahil olan ve bölgesel liderliği 2016 sonbaharında Hollanda’dan devralan Türkiye, 2017 yılı içerisinde diğer bölgelerde gerçekleştirilen toplantılara katıldı ve INSARAG sınıflandırma süreçlerine dahil oldu. Son olarak 10 Kasım 2017 tarihinde Ulusal Akreditasyon Süreci’nin birinci ayağını tamamlayan Türkiye, INSARAG sekreteryasından akreditasyon sertifikası almaya hak kazandı. İstanbul’da düzenlenecek sertifika takdiminin ardından bölgesel liderlik, 2018 yılı için Fransa’ya devredilecek.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   5152535455