İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Sorumluluk Reddi

 

sred

Bu web sayfasında sunulan tüm veriler ve bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlı olup, arazi teyidi olmaksızın uydu görüntülerinin yazılımlarla işlenmesi ve analizi sonucu üretilmiştir. Bu veri ve bilgilerin üretilmesinde kullanılan uydu görüntülerinin doğruluğu, tamlığı, tutarlılığı ve güncelliği ile kullanılan yazılımlardaki algoritmaların güvenirliliği konusunda AFAD garanti vermez. Bu nedenlerle AFAD, bu web sayfasında sunulan veri ve bilgilerin kullanılması sonucu olarak karşılaşılan herhangi bir kayıp, hasar veya yaralanma (mali, sözleşmeye dayalı veya başka türlü) nedeniyle sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, bu sayfada yer alan harici Internet bağlantıları, AFAD’ın bu bağlantıların içeriklerini resmi olarak onaylandığı ve kabul ettiği anlamına gelmez.

Ayrıca, sunulan haritalar ve içerdiği coğrafi bilgi, sorgu/analiz sonuçları tahmini değerler içermektedir. Bu nedenle bu haritalar, içerdiği veriler ve sorgu / analiz sonuçları, yerel ve detay çalışmalarda sadece altlık olarak kullanılmalı, arazi gözlemleriyle doğrulanmalıdır.

Burada sunulan tüm rapor ve haritalarda kullanılan uydu verilerinin fikri ve sınai mülkiyet hakları uydu görüntüsü sağlayan kurum ve kuruluşlara ait olup, bunların kullanımına ilişkin olarak hak sahiplerinden kanunlara uygun şekilde lisans alınmıştır. Bu sebeple; söz konusu içerikler AFAD’ dan yazılı izin alınmaksızın hiçbir surette kullanılamaz, yayınlanamaz, işlenemez, çoğaltılamaz, yayılamaz, temsil suretiyle faydalanılamaz, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletilemez. Aksi halde; AFAD’ ın tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma hakkı saklıdır.