İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFAD Başkanı Dr. Güllüoğlu, 3. Marka Festivali’nde 13 Aralık 2017

AFAD Başkanı Dr.Mehmet Güllüoğlu, Ankara’da düzenlenen 3. Marka Festivali’ne katıldı.

Katılımcılara bir konuşma yapan Dr. Güllüoğlu, AFAD’ın göç ve göçmenlik konularıyla yakından ilgilendiğini belirterek, “Fakat göç konusu sadece Türkiye’nin ve AFAD’ın konusu değil. Dünyanın birçok bölgesinde insanlar farklı nedenlerden ötürü göç etmek zorunda kalıyorlar.”” diye konuştu.

Somali’de, Kenya’da, Lübnan’da, Filistin ve Afganistan’da göçmenleri ve şartlarını bizzat gördüğünü söyleyen Güllüoğlu, “Türkiye’ye gelen Suriyeli sığınmacılar, göç edilen diğer ülkelere kıyasla en iyi durumda olanlar. Burada belli hizmetleri alabiliyorlar ve en azından güvenlik problemleri yok. İnsanların kimisi savaştan kimisi açlıktan ötürü başka ülkelere göç ediyor.” İfadelerini kullandı.

Yüzlerce farklı sektörün, reklamların konuşulduğu bir dünya olduğunu söyleyen Güllüoğlu “Kozmetik sektörüne yılda harcanan para 200 milyar dolar, insani yardım için harcanan para ise 25-30 milyar dolar. Aslında hayatın ve ölümün iç içe geçtiği bir başka dünya daha var.” diyerek göçmenlik konusunun önemine dikkat çekti.

 

İlgili Haberler