İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFADEM (Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi)

Resim1

Afet ve acil durum konularında belirlenen ulusal politikalar ile Başkanlığımızın stratejik planı doğrultusunda; afet ve acil durumlara ilişkin eğitim plan ve programların uygulanmasını sağlayarak, halkın bilinçlendirilmesini ve afet ve acil durum süreçlerinde görev alan kişilerin teorik, pratik bilgi ve becerilerinin arttırılmasını sağlamaktan sorumludur.

Bu kapsamda, 2013 yılında "Afete Hazır Türkiye Eğitim ve Bilinçlendirme Projesi" başlatılmış olup Afet Bilinci, Arama ve Kurtarma, KBRN, Yangın ve Sivil Savunma konularına yönelik eğitimler verilmektedir.

AFADEM hakkında daha fazla bilgiyi AFADEM'in internet sayfasında bulabilirsiniz.

AFAD Deprem Simülasyon Merkezi

 

Deprem simülasyon merkezi (1)

AFAD Deprem Simülasyon Merkezi, katılımcılara fiziksel koşullar bire bir yaşatılarak deprem sırası ve hemen sonrasındaki doğru davranışları ile ilgili refleks oluşturmak amacı ile 2003 yılında hizmete girmiştir. Aynı zamanda deprem başta olmak üzere afet ve acil durumlar öncesi hazırlıklara ilişkin aktivitelere de yer verilmektedir.

“Önlem alırsak zarar görmeyiz.” ,”Hazır olursak afetleri önleriz.” anlayışından yola çıkarak halkın bilinçlendirilmesi noktasında başta örgün öğretim öğrencileri olmak üzere kurum ve kuruluş personeli, sivil toplum kuruluşları, ülkemizde bulunan yabancı elçilik personeli ve aileleri ile uluslararası yabancı heyetlere yönelik Türkçe ve İngilizce olarak çeşitli eğitim faaliyetleri yürütülmektedir.

AFAD Deprem Simülasyon Merkezi hakkında daha fazla bilgiyi AFADEM'in internet sayfasında bulabilirsiniz.

 

Bize Ulaşın

Adres:  Uğur Mumcu Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (İstanbul Yolu) 10. km No: 300 Batıkent Yenimahalle / ANKARA

Tel:     +90 (312) 250 00 13 - 250 00 88  Dahili: 5220
Faks:  +90 (312) 250 04 02

Web: https://afadem.afad.gov.tr

e-posta: afadem@afad.gov.tr

 

 

AfademKroki

 Ulaşım

* Ulus'tan: Eryaman, Sincan, Fatih Minibüs ve Belediye Otobüsleri ile Spor ve Sergi Sarayı karşısında bulunan dolmuş duraklarından (İstanbul Yolu)

* Sıhhiye'den: Adliye Sarayı önünden, Eryaman, Sincan, Fatih Belediye ve Halk otobüsleri, Sıhhiye Köprüsü üzerinden Eryaman, Sincan, Fatih ve Şaşmaz İstanbul yolu dolmuşları ile ulaşılabilir.