İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi, Güllüoğlu’nu Ziyaret Etti 16 Şubat 2018

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi ve beraberindeki heyet, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu makamında ziyaret etti.
 
AFAD Başkanı Dr. Güllüoğlu, Grandi ve UNHCR heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bangladeş'te ve Suriye’de yaşanan krizlerin benzer olduğunu, Türkiye’nin sadece Suriyelilere değil küresel olarak de mültecilere büyük önem verdiğini, bu anlamda Myanmar’daki krizi gün gün takip ettiklerini ifade etti.
 
Bangladeş’e 25.000 adet barınma ünitesi kurulacağını belirten Dr. Güllüoğlu, Bangladeş Afet Bakanı ve beraberindeki heyetin Türkiye ziyaretlerinde AFAD’ın kamplarını yerinde görmelerinin ve tecrübe edinmelerinin sağlandığını kaydetti. 

Dr. Mehmet Güllüoğlu’ndan sonra söz alan Filippo Grandi, AFAD ile UNHCR’nin geçmişe dayalı bir işbirliğinin olduğunu belirterek AFAD ile küresel olarak çalışmayı ve işbirliğini devam ettirmek istediklerini söyledi. "Türkiye, UNHCR için çok önemli bir paydaştır." ifadesini kullanan Grandi, kendilerinin de Bangladeş’e yardım ve destek sağlamak istediklerini anlattı.

İlgili Haberler