İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Marmara Denizi'nde 4.0 Büyüklüğünde Deprem 16 Kasım 2015

BASIN DUYURUSU

MARMARA DENİZİ’NDE 4.0 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

AFAD–TDVM’den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) alınan verilere göre Marmara Denizi’nde 16 Kasım saat 17.45’te Mw=4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

16 Kasım 2015, İstanbul/ AFAD–TDVM’den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) alınan verilere göre Marmara Denizi’nde, 16 Kasım saat 17.45’te Mw=4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

İlk çözümlemeye göre yer kabuğunun 6.99 km. altında gerçekleşen deprem sonrası AFAD İstanbul’un yanı sıra çevre il ve ilçelerdeki birimlerle 3G, uydu ve telsiz haberleşmeleri yapılarak herhangi bir ihbarın olup olmadığı tespit ediliyor. Deprem, İstanbul il merkezi ve çevrede hissedildi.

Depremleri, afad.gov.tr ve deprem.gov.tradreslerinden, 7 gün 24 saat, anlık olarak takip edebilirsiniz. AFAD Deprem Dairesi, her 4 istasyondan 3’ünü işletmekte ve 770’ten fazla deprem gözlem istasyonuyla depremleri çözümlemektedir.

Bölgedeki deprem aktivitesi Başbakanlık AFAD tarafından 7/24 izlenmektedir.

AFAD Hakkında;

T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), afet ve acil durumlara ilişkin “tek yetkili kurum”dur. “Afetlerde Türkiye’nin Ortak Gücü” anlayışıyla afet yönetimi faaliyetlerini planlamakta, yönlendirmekte, desteklemekte ve koordine etmektedir.

İlgili Haberler