İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Çanakkale'de Meydana Gelen 4,8 Büyüklüğündeki Depreme İlişkin Detaylar 24 Temmuz 2015

BASIN DUYURUSU

ÇANAKKALE’DE MEYDANA GELEN 4,8 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREME İLİŞKİN DETAYLAR

AFAD–TDVM’den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) alınan verilere göre Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde, 24 Temmuz saat 5.39’da Mw=4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Deprem, Çanakkale il merkezi ile ilçelerin yanı sıra yakın çevrede de hissedildi. Depremin gerçekleştiği noktaya en yakın yerleşim yerinin, 1,53 km. ile Eceabat’ın Kocadere Köyü olduğu tespit edildi.

Yer kabuğunun 9,75 km. altında gerçekleşen deprem sonrası AFAD Çanakkale’nin yanı sıra çevre il ve ilçelerdeki birimlerle 3G, uydu ve telsiz haberleşmeleri yapılarak olumsuz herhangi bir ihbarın olmadığı tespit edildi.

Depremleri, www.afad.gov.tr ve www.deprem.gov.tr adreslerinden, 7 gün 24 saat, anlık olarak takip edebilirsiniz. AFAD Deprem Dairesi, her 4 istasyondan 3’ünü işletmekte ve 770’ten fazla deprem gözlem istasyonuyla depremleri çözümlemektedir.

Başbakanlık AFAD, bölgedeki deprem aktivitesini 7/24 izlenmektedir.

AFAD Hakkında;

T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), afet ve acil durumlara ilişkin “tek yetkili kurum”dur. “Afetlerde Türkiye’nin Ortak Gücü” anlayışıyla afet yönetimi faaliyetlerini planlamakta, yönlendirmekte, desteklemekte ve koordine etmektedir.

İlgili Haberler