İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Suriye’nin Geleceği Brüksel’de Tartışılacak 24 Nisan 2018

“Suriye’nin ve Bölgenin Geleceğinin Desteklenmesi” temalı 2. Konferans, BM ve Avrupa Birliği tarafından 24-25 Nisan tarihlerinde bakanlık düzeyinde 85 ülke ve BM kuruluşu temsilcisinin katılımıyla Brüksel’de gerçekleştirilecek. 

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ ve AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun da iştirak edeceği konferans, insani yardımlara ve Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen Cenevre barış sürecine odaklanacak.

Sn. Akdağ, konferansın ikinci gününde Türkiye’nin Suriye krizindeki rolü ve insani yardımları üzerine bir açılış konuşması yapacak. 

AFAD Başkanı Güllüoğlu ise aynı gün yerel saatte 11.45’te “Bölge için Katılımcı İnsan Kapitali Geliştirilmesi ve Ekonomik İyileştirme” konulu oturumda konuşacak.

Konferans kapsamında ayrıca, uluslararası STKların yanı sıra, ülkemizden AFAD, Türkiye Diyanet Vakfı ve Türk Kızılayı dahil; Ürdün, Lübnan ve Suriye’den 200’den fazla STK, 24 Nisan’da yapılacak olan Paydaş Kuruluşlar ve STK’larla Diyalog Günü etkinliğinde bir araya gelecek. 

İlgili Haberler