İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Ulusal İtfaiye Sempozyumu 03 Mayıs 2018

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı koordinasyonunda, afet ve acil durum yönetiminde görevli kurum ve kuruluşlar ile birlikte, sivil toplum kuruluşlarının bilgi birikim ve deneyimlerini paylaşması, birlikte çalışabilirlik ve işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla 07 Mayıs 2018 Pazartesi günü, İstanbul Titanic Business Bayrampaşa Otel’de “Ulusal İtfaiye Sempozyumu” düzenlenecektir.

Sempozyuma, 81 İl Afet ve Acil Durum Müdürleri ile 11 Afet ve Acil Durum Birlik Müdürleri, 30 Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Daire Başkanları, 51 İl Belediyesinin İtfaiye Müdürleri, afet ve acil durum ile ilgili Bakanlıklar, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerden toplamda 500 kişi davet edilmiştir.

Başbakan Yardımcımız Sn. Prof. Dr. Recep Akdağ, AFAD Başkanı Sn. Dr. Mehmet Güllüoğlu, İstanbul Valisi Sn. Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal’ın teşrifleri ile gerçekleştirilmesi planlanan sempozyum 3 oturumdan oluşmaktadır.

Risk Yönetimi ve Kriz Yönetimi Nedir?” başlıklı ilk oturumda “Afet ve Acil Durum Yönetiminde Risk ve Kriz Yönetimi”, “Belediyelerde Afet ve Acil Durum Yönetimi”, “İş Sürekliliği Yönetim Sistemi, Yangından Korunmada İmar ve Şehir Planlamanın Önemi” konuları işlenecektir.

Öğle yemeği sonrasında başlanacak “Afetlerde ve Acil Durumlarda Birlikte Çalışabilirlik” başlıklı 2. oturumda “Sağlık Bakanlığının Afetlerde ve Acil Durumlardaki Rolü”, “Türk Kızılay’ının Afetlerde ve Acil Durumlardaki Rolü”, “STK’ların Afetlerde ve Acil Durumlardaki Rolü” ve “İtfaiye Teşkilatlarının Afetlerde ve Acil Durumlardaki Rolü” konularındaki sunumlar ile devam edecektir.

İtfaiye Teşkilatlarının Dünü, Bugünü ve Yarını” başlıklı son oturumda ise, “İtfaiyeci Olmak. Nereden Nereye Geldik?”, “İtfaiye Teşkilatlarının Bugünü ve Yarını” ve “Mevzuatlar Açısından İtfaiye Teşkilatları ve İyileştirme Önerileri” konuları ele alınacaktır.

Etkinlik Programı:

Konu: Ulusal İtfaiye Programı

Yer: Titanic Business Bayrampaşa, İstanbul.

Tarih: 7 Mayıs 2018

Başlangıç Saati: 9.00

------------------------------------------------------------

AFAD Hakkında;

T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), afet ve acil durumlara ilişkin “tek yetkili kurum”dur. “Afetlerde Türkiye’nin Ortak Gücü” anlayışıyla afet yönetimi faaliyetlerini planlamakta, yönlendirmekte, desteklemekte ve koordine etmektedir.

İlgili Haberler