İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Ulusal Sivil Toplum Kuruluşlarının AB Düzeyinde ve Ulusal Düzeyde İşbirliğinin Güçlendirilmesi Çalıştayı 08 Mayıs 2018

 

Yeri: İstanbul, Limak Eurasia Luxury Hotel

Tarihi: 12 Mayıs 2018 (Çalıştay saat 09:00'da başlayıp 17.00'da bitecektir. Ayrıntılı program kayıt yaptıran katılımcılarımız ile en geç 11 Mayıs Cuma günü paylaşılacaktır.)

Çalıştaya Katılım İçin Online Kayıt Adresi: https://www.afad.gov.tr/tr/team-up  

 _________________________________

AFAD’ın Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi ve Afet Yönetim Sisteminin Geliştirilmesi için Teknik Destek Projesi kapsamında 12 Mayıs 2018 günü İstanbul’da “Ulusal Sivil Toplum Kuruluşlarının AB Düzeyinde ve Ulusal Düzeyde İşbirliğinin Güçlendirilmesi Çalıştayı” düzenlenecektir.

Söz konusu Çalıştay Türk sivil toplum kuruluşlarının Avrupa’daki denk kuruluşlara ve ilgili ağlara katılmasına yönelik olarak kapasitelerinin artırılmasını amaçlamaktadır. Ayrıca alandaki iyi uygulamaların ve örneklerin paylaşılması da Çalıştay kapsamında değerlendirilmektedir.

Çalıştayda ele alınacak hususlar şöyledir;

  1. Ulusal merciler arasındaki diyaloğun nasıl iyileştirilebileceği,
  2. Savunuculuk ve lobicilik becerilerinin nasıl geliştirilebileceği ve teknik bilgi birikiminin nasıl destekleneceği
  3. Sınır ötesi STK ortaklıklarının nasıl geliştirileceği ve güçlendirileceği,
  4. AB bilgi ve programlarına nasıl erişim sağlanabileceği,
  5. Bilgi ve tecrübenin aktarılmasını teşvik etmeye yönelik olarak AB’deki denk kuruluşlar ile sürdürülebilir ortaklık ve ağların nasıl geliştirilebileceği.

Diğer taraftan çalıştay kapsamında;

  1. İnsani yardım,
  2. Afet risk azaltma ve afet farkındalığı,
  3. Afetlere müdahale ile erken iyileştirme alanlarında grup çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Bu çerçevede 12 Mayıs Cumartesi günü İstanbul, Limak Eurasia Luxury Otel’de gerçekleştirilecek Çalıştaya Kuruluşunuzdan, Kuruluşunuz faaliyet alanına göre çalıştayda gerçekleştirilecek grup çalışmaları bağlamında;

 İnsani Yardım,

  1. Afet Risk Azaltma ve Hazırlık,
  2. Afetlere Müdahale ve İyileştirme

alanlarından kaç tanesinde faaliyet gösteriyorsanız o kadar sayıda temsilcinin (örneğin yalnızca i. alanda faaliyet gösteriyorsanız 1 katılımcı veya her üç alanda da faaliyet gösteriyorsanız 3 katılımcı gibi) katılımının sağlanması ve katılımcılarınızın https://www.afad.gov.tr/tr/team-up adresinden 10 Mayıs Perşembe günü mesai saati sonuna kadar çevrimiçi kayıtlarının yapılmasını rica ederiz.

------------------------------------------------

Önemli Not: Kontenjan sınırlı sayıda olduğu için https://www.afad.gov.tr/tr/team-up adresinden kayıt yaptıran katılımcılar ancak salona alınabilecek olup kontenjanın dolması halinde kayıt sistemi kapanacaktır. Mağduriyet yaşanmaması için lütfen kaydınızı yaptırınız ve kayıt yaptıktan sonra katılamama durumunuz oluştuğu takdirde team-up@afad.gov.tr adresine bilgi veriniz.

Saygılarımızla,

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı

Team-Up Proje Ekibi

 

İlgili Haberler