İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

#FilistineUmutOl Yardım Kampanyası Tanıtım Toplantısı 18 Mayıs 2018

Filistin’de yalnızca masum insanlar değil, insani değerler de katlediliyor!

6 Aralık 2017’de Kudüs’ü başkent olarak tanıma kararı alan ABD’nin 14 Mayıs’ta, Kudüs’te büyükelçilik açılışı yapması Filistin halkının büyük tepkisine neden oldu. 

Gazze sınırında toplanan on binlerce Filistinli bu kararı protesto etti.  İsrail güçleri, gerçek mermilerle sivil halkın üzerine ateş açarak 62 Filistinliyi katletti, en az 2770 Filistinli de yaraladı.

Türkiye, Filistin’in yanında

Filistin halkından desteğini bugüne kadar esirgemeyen Türkiye, Kanlı Pazartesi olarak tarihe geçen 14 Mayıs’taki sivil katliam sonrasında yaralıların ülkemizde tedavi edilmesi ve bölgeye insani yardım ulaştırılması için harekete geçti. 

Bugün, Filistin topraklarındaki 5 milyon Filistinliden 2,5 milyonu acil yardıma muhtaç. 

2017’de ABD’nin sağladığı mali yardımları kesmesi ile Filistin’de, küresel vicdanın sesi haline gelen Türkiye’nin sorumluluğunu daha da arttı. 

#FilistineUmutOl Kampanyası Başlıyor!

Son 2 yıldır Dünyanın en büyük insani yardım bağışçısı olan Türkiye, Filistin halkı için kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları işbirliği ile ortak bir kampanya başlatıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızca kamuoyuna duyurulacak kampanyanın tanıtımı, Başbakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımıyla 19 Mayıs tarihinde İstanbul'da düzenlenecektir.

 

TANITIM TOPLANTISI PROGRAMI

Konu: #FilistineUmutOl Kampanyası

Yer: Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı, İmrahor Cad. Sadabad Mevkii Kağıthane/İSTANBUL
Tarih: 19 Mayıs 2018
Saat: 10.30

 

AFAD Hakkında;

T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), afet ve acil durumlara ilişkin “tek yetkili kurum”dur. “Afetlerde Türkiye’nin Ortak Gücü” anlayışıyla afet yönetimi faaliyetlerini planlamakta, yönlendirmekte, desteklemekte ve koordine etmektedir.

 

T.C. BAŞBAKANLIK

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Bizi Takip Edin

      afadbaskanlik

             www.afad.gov.tr

 

B.Dy. 19.05.2018/01

İlgili Haberler