İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Doğu Anadolu İstişare Toplantısı 28 Mayıs 2018

Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Recep Akdağ ve AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Doğu Anadolu Bölgesi AFAD il müdürleri ile Erzurum’da bir araya geldi.

Toplantıda, Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Recep Akdağ, AFAD’ın kuruluşundan bugüne kadar geçen süreci özetledi.

AFAD kurulduktan sonra çok büyük değişiklikler yaşandığına dikkati çeken Sn. Akdağ, şunları söyledi:

"Bugün Türkiye'de gerek afetlere hazırlık gerek afetlere müdahale konusunda belli bir noktaya gelmiş durumdayız. Hem AFAD'ın kendi çalışmaları hem de AFAD'ın diğer kurumları koordine etme vazifesi olsun, şükürler olsun ki iyi çalışıyor. AFAD, bunu Türkiye'deki birçok depremsel, terör saldırıları, patlamalar ve heyelanlarda, yurt dışında da birçok faaliyette ne yapılması gerektiğini yerli yerine koyarak gösterdi. Sadece burada değil, bir şekilde Türkiye'ye gelen Suriyeli sığınmacılar konusunda da en büyük yükü AFAD üstlendi ve mesele salimen bugüne kadar getirildi."

Akdağ, gelinen noktada bunun nasıl daha ileriye götürülebileceğinin çalışmalarının yürütüldüğünü belirterek, gönüllülük programıyla afette çalışacak kişilerin sayısını artırmaya karar verdiklerini sözlerine ekledi.

Son dönemdeki faaliyetlerin ve yapılması planlanan projelerin de değerlendirildiği toplantının ardından il müdürleri ve personeli ile birlikte iftar açıldı.

İlgili Haberler