İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Asya Liderliği Merkezi’nden AFAD’a Ziyaret 05 Haziran 2018

 Asya’da siyasi, ekonomik ve sosyal zorluklarla karşı karşıya olan bireylerin yetenekli ve etik liderler olma potansiyeline erişmelerine yardımcı olmaya çalışan Asya Liderliği Merkezi AFAD’a bir ziyaret düzenledi.

 AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Samuel Hungsoo Kim başkanlığındaki Asya Liderliği Merkezi heyetini kabul etti ve AFAD’ın insani diplomasisi, dış politikadaki rolü ve Suriyeli sığınmacılara sağladığı hizmetler konusunda bilgi verdi.

 Asya Liderliği Merkezi’nin Türkiye ziyaretinde temasta bulunacağı kurumlar arasında, T.C Cumhurbaşkanlığı, TBMM, TIKA, TEPAV, ABD Büyükelçiliği Başkonsolosluğu, Dışişleri Bakanlığı, Orman ve Su İsleri Bakanlığı, Samsung İnovasyon Merkezi, TUSIAD, DEIK, Avrasya İncelemeleri ve Araştırmaları Merkezi ile Bahçeşehir Üniversitesi de bulunuyor.

 Asya Liderliği Merkezi hakkında

2014 yılında Cambridge, Massachusetts'te kurulan Asya Liderliği Merkezi, Asya'daki kamu ihtiyaç ve sorunlarını, kamu liderliği, girişimcilik ve eğitim alanlarında araştırma, geliştirme, eğitim ve yayın inisiyatifleri ile ele alan kar amacı gütmeyen uluslararası kuruluşlardan oluşan bir gruptur. Asya Liderlik Merkezi, Harvard Üniversitesi Kennedy Okulu ve Harvard Üniversitesinden mezunlar ve akademisyenler tarafından kuruldu.

 Merkez, Asya’da gittikçe karmaşıklaşan siyasi, ekonomik ve sosyal zorluklarla karşı karşıya olan bireylerin yetenekli ve etik liderler olma potansiyeline erişmelerine yardımcı oluyor.

 

İlgili Haberler