İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Kastamonu'da Kaybolan Epilepsi Hastası Genci Arama Çalışmaları Devam Ediyor 31 Ağustos 2014


Basın Duyurusu
(31.08.2014 - Saat 10:00 itibarıyla)
Kastamonu'nun İhsangazi İlçesi'nde yaşayan ve 17 Ağustos'tan bu yana kendisinden haber alınamayan 28 yaşındaki epilepsi hastası Erol KARAŞOĞLU'nu arama çalışmaları 52 personel, 25 gönüllü vatandaşımız ve 2 arama kurtarma köpeğiyle ile tüm imkanlar seferber edilerek devam ediyor.
KARAŞOĞLU'nu arama çalışmaları, Kastamonu İl AFAD'a kayıp ihbarı yapılmasının ardından AFAD Koordinasyonunda Genel Kurmay Başkanlığı’na ait arama kurtarma helikopteri, Kastamonu İl AFAD, İhsangazi İlçe Jandarma Komutanlığı ve gönüllülerden oluşan ekipler ile Samsun İl AFAD ve Sinop İl Jandarma Komutanlığı’nın köpekli arama kurtarma ekipleri tarafından havadan ve karadan tüm imkânlar seferber edilerek sürüyor.
Kastamonu İl AFAD’tan 11, İhsangazi İlçe Jandarma’dan 20, Samsun İl AFAD’tan 14 personel ile 1 adet arama kurtarma köpeği, Sinop İl Jandarma’dan 2 personel ile 1 adet arama kurtarma köpeği, Orman İşletme Müdürlüğü’nden 5 kişilik ekip ve 25 gönüllü vatandaşın katılımıyla epilepsi hastası kayıp vatandaşımızı arama çalışmaları kapsamlı bir şekilde devam ediyor. Ayrıca Genelkurmay Başkanlığı’ndan görevlendirilen helikopter de havadan arama çalışmalarını sürdürüyor.
Gelişmeler AFAD tarafından 7/24 takip edilmektedir.
İlgili Haberler