İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Türkiye'deki Suriyelilere İlişkin Geniş Katılımlı Toplantı 21 Ağustos 2014

BASIN DAVETİYESİ
21 Ağustos 2014 Perşembe, Ankara

TÜRKİYE’DEKİ SURİYELİLERE İLİŞKİN GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI

22 Ağustos 2014 Cuma günü Başbakan Yardımcısı Sn. Beşir Atalay’ın başkanlığında Türkiye’de bulunan Suriyeli misafirlerle ilgili çalışmalar konulu geniş katılımlı bir toplantı düzenlenecektir.

Toplantıda, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda yürütülen çalışmalar ve ülkemizde bulunan Suriyeli misafirlerle ilgili konular tüm yönleriyle ve AFAD Başkanı Sayın Dr. Fuat Oktay'ın katılımlarıyla değerlendirilecektir.

Toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Ayşenur İslam, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Faruk Çelik, Dışişleri Bakanı Sn. Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Sn. Efkan Ala, Milli Eğitim Bakanı Sn. Nabi Avcı ve Sağlık Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra Kara Kuvvetleri Komutanı Sn. Hulusi Akar, Jandarma Genel Komutanı Sn. Abdullah Atay, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Sn. Hakan Fidan, Genelkurmay 2. Başkanı Sn. Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Sn. Mehmet Kılıçlar, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Sn. İbrahim Kalın, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörü Sn. Cemalettin Haşimi ve Suriyeli misafirlerin yoğun olarak bulunduğu illerin valileri ve belediye başkanlarının katılımları öngörülmektedir.

Toplantının başında basın yayın kuruluşlarının görüntü/fotoğraf almaları, Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir Atalay’ın kısa açıklamasını izlemeleri mümkün olacaktır.

Saygıdeğer basın mensuplarının düzenlenen etkinliğe teşrifleri rica olunur.

ETKİNLİK PROGRAMI

Konu : Türkiye’deki Suriyelilere İlişkin Geniş Katılımlı Toplantı

Yer : JW Marriot Oteli (AFAD Başkanlık Yanı)

Tarih : 22 Ağustos 2014 Cuma

Saat :14.00

AFAD Hakkında;

T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), afet ve acil durumlara ilişkin “tek yetkili kurum”dur. “Afet Yönetiminin Çatı Kurumu” anlayışıyla afet yönetimi faaliyetlerini planlamakta, yönlendirmekte, desteklemekte ve koordine etmektedir.

T.C. BAŞBAKANLIK

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı

Daha fazla bilgi için:

Kurumsal İletişim Çalışma Grubu

Caner Olcay AŞIK AFAD Uzman Yrd.

Tel: +90 312 258 23 23/1348 | Faks: +90 312 220 26 14
www.afad.gov.tr | canerolcay.asik@afad.gov.tr

İlgili Haberler