İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Irak ve Gazze Yardımları Aralıksız Devam Ediyor 05 Ağustos 2014

ı

BASIN DUYURUSU

05 Ağustos 2014, Salı, Ankara

Irak ve Gazze Yardımları Aralıksız Devam Ediyor

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Irak'taki Türkmenlere ve Gazze’deki Filistinlilere, Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY’ın da katılacağı bir törenle gıda malzemesi yüklü iki tır gönderiyor.

Başbakanlık AFAD Başkanı Sayın Fuat OKTAY ve TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun da katılacağı tören yarın (Çarşamba) saat 11.00'de, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin önünde düzenlenecektir.

Irak'taki Türkmenler ve Gazze’deki Filistinliler için hazırlanan yardım tırları, içlerinde zeytin, yağ, tahin helvası, un, şeker, pirinç, makarna ve konserve bulunan iki bin gıda kolisi taşıyor.

Türkmenler için hazırlanan gıda kolileri, Başbakanlık AFAD’ın Şırnak’ın Silopi ilçesinde, sınırın sıfır noktasında kurduğu İnsani Yardım Dağıtım Merkezi’nde yardıma muhtaç insanlara dağıtılacak.

Gazze için hazırlanan gıda kolileri ise Ankara, Esenboğa havalimanından kalkacak kargo uçağı ile Filistinlilere ulaştırılacak.

Türkiye, Irak’ta iç karışıklıkların başladığı ilk günden beri Irak’ta Türkmenlerin yanında oldu ve bugüne kadar Başbakanlık AFAD koordinasyonu altında Irak’a 92 tır insani yardım malzemesi gönderdi.

Saygıdeğer basın mensuplarının törene teşrifleri rica olunur.,

Tören Programı

Tarih: 06.08.2014

Saat: 11:00

Yer: TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi önü

Adres: Söğütözü Caddesi No:43, Söğütözü, Ankara


AFAD Hakkında;

T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), afet ve acil durumlara ilişkin “tek yetkili kurum”dur. “Afetlerde Türkiye’nin Ortak Gücü” olarak afet yönetimi faaliyetlerini planlamakta, yönlendirmekte, desteklemekte ve koordine etmektedir.


T.C. BAŞBAKANLIK

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı

B.Dv.05.08.2014/02

Daha fazla bilgi için:
Kurumsal İletişim Çalışma Grubu

Tel: +90 312 258 23 23 | Faks: +90 312 220 26 14
www.afad.gov.tr |
basin.halklailiskiler@afad.gov.tr

İlgili Haberler