İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Balıkesir'de 4.5 Büyüklüğünde Deprem 03 Temmuz 2014

BASIN DUYURUSU
3 Temmuz 2014 Perşembe, Ankara
3 Temmuz 2014 Perşembe günü (bugün), saat 08:04’te Balıkesir’de AFAD-TDVM’den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) alınan verilere göre Mw=4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından büyüklüğü 2.9 olan bir artçı deprem daha meydana geldi.
3 Temmuz 2014 Perşembe günü (bugün), saat 08:04’te Balıkesir’in Bandırma ilçesinde AFAD-TDVM’den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) alınan verilere göre Mw=4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. 11.75 km. derinlikte meydana gelen depremin merkezine en yakın yerleşim yeri 4.44 km uzaklıkla Bandırma’ya bağlı Gölyaka Köyü’dür. Depremin ardından büyüklüğü 2.9 olan bir artçı deprem daha meydana geldi.
Depremin merkez üssüne 16 km uzaklıktaki AFAD Kuvvetli Yer Hareketi kayıtçılarından Balıkesir-Bandırma istasyonundaki en yüksek ivme değeri K-G yönünde 14.41 cm/sn2 olarak ölçülmüştür.
Deprem Balıkesir merkez ve ilçeleri ile çevre il ve ilçelerde hissedilmiş olup herhangi bir hasar ve can kaybına neden olmamıştır.
Depremleri, anlık olarak www.afad.gov.tr ve www.deprem.gov.tr adreslerinden 7/24 takip edebilirsiniz.
AFAD Deprem Dairesi, 720’den fazla deprem gözlem istasyonuyla depremleri çözümlemektedir.
Bölgedeki deprem aktivitesi Başbakanlık AFAD tarafından 7/24 izlenmektedir.

AFAD Hakkında;
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), afet ve acil durumlara ilişkin “tek yetkili kurum”dur. “Afet Yönetiminin Çatı Kurumu” anlayışıyla afet yönetimi faaliyetlerini planlamakta, yönlendirmekte, desteklemekte ve koordine etmektedir.
İlgili Haberler