İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFAD Başkanı Dr. Fuat OKTAY'dan Açıklama 29 Kasım 2013

(28 Kasım 2013)
AFAD olarak kriz yönetiminden risk yönetimine geçerek, afet yönetiminde köklü değişikliklere gidiyoruz. Afetler olmadan önce, müdahaleler de dahil hazırlık, iyileştirme, risk ve zarar azaltma aşamalarına afet zararlarını önlemek adına büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede afete hazır bir Türkiye için eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına ağırlık verdik. Afetlere ancak tüm toplum ve kurumlar olarak üzerimize düşeni yaptığımızda “Hazırız” diyebiliriz.
Bu hedef doğrultusunda ve afetlere hazırlık çerçevesinde, eğitim kampanyaları yürütüyoruz. AFAD olarak afete hazır bir Türkiye oluşturma çalışmalarımızı, rehavete kapılmadan ve büyük bir gayretle devam ettiriyoruz.
Bugün afetlere hazırlık çalışmaları kapsamında düzenlen bir toplantıda yaptığım açıklama, medyada ülke olarak afetlere hazır olmadığımız şeklinde yanlış anlaşılmaya sebep olmuştur. Konuşmanın bütününde birey, aile, işyeri, tüm kurum, kuruluşlarımız ve STK'larımızla birlikte bütün bir ülkenin ortak gücüyle afetlere hazırlanılması ve bu hazırlığın daima bir adım ileriye taşınması kastedilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Dr. Fuat OKTAY
AFAD Başkanı
İlgili Haberler