İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFAD, Kurban Bayramı Öncesi Arakanlı Sığınmacıların Yanında 17 Ağustos 2018

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Bangladeş’te bulunan Arakanlı sığınmacılara 2 bin gıda kolisi ulaştırdı. Bölgede sürekli olarak görev yapan AFAD İnsani Yardım Ekibi, bayram öncesinde çalışmalarını daha da hızlandırdı.

Türkiye, Kurban Bayramı yaklaşırken dünyanın birçok kriz bölgesindeki mazlum ve mağdurlara yardım etmeye devam ediyor. Bayramın yaklaştığı dönemde AFAD İnsani Yardım Ekipleri de çalışmalarına hız veriyor. Bu kapsamda, Myanmar’daki insani kriz ve çatışmalardan kaçarak Bangladeş’e sığınan Arakanlı mültecilere gıda yardımı yapıldı. 2 bin gıda kolisinden oluşan yardım, Arakanlı kardeşlerimiz tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

Kutupalong-Balukhali Mülteci Kampı sınırları içerisinde bulunan 5, 9 ve 10 numaralı kamplarda yaşayan ailelere toplamda 2 bin adet gıda kolisi ulaştırıldı. AFAD’ın gıda yardımlarının ulaştığı Arakanlı aileler, koli içerisindeki mercimek, nohut, şeker, tuz, erişte, süt tozu ve soya yağı ile temel beslenme ihtiyaçlarını bir süre karşılayabilecek.

 

 

İlgili Haberler