İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFAD’da “Gönüllülük Sistemi İşbirliği Çalıştayları” 04 Eylül 2018

Afet ve acil durum anlarında devlet-sivil toplum-millet işbirliğini koordine ederek zararları en alt seviyeye indirmeyi amaçlayan AFAD Gönüllülüğü İşbirliği Çalıştayları başladı.

Üç gün sürecek çalıştayların açılış konuşmasını yapan AFAD Başkan Yardımcısı İsmail Palakoğlu, AFAD’ın gönüllülük konusu üzerinde çok durduğunu belirterek, “Önümüzdeki dönemde Gönüllü ve Bağışçı İlişkileri Daire Başkanlığımız inşallah faaliyete geçecek. Gönüllülük grubumuzdaki arkadaşlarımız aylardan beri gönüllük ve sistem üzerine ciddi çalışmalar yaptılar.” ifadelerini kullandı.

Kamu kurum-kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini önemsediklerini dile getiren Palakoğlu, “Çünkü biz AFAD olarak başta kamu kurumları olmak üzere sivil toplum kuruluşlarıyla, özel sektörle, uluslararası kuruluşlarla işbirliği içerisinde faaliyetlerimizi yürütmeye gayret gösteriyoruz. Bundan sonra da çok daha ciddi bir işbirliği içinde faaliyetlerimiz yürüyecektir.” diyerek sözlerini tamamladı.

AFAD Gönüllülük Sistemi İşbirliği Çalıştayları, “STK İşbirliği Çalıştayı”, “Kamu İşbirliği Çalıştayı” ve “Gönüllülük Tanıtım ve İletişim Çalıştayı” başlıklarıyla üç gün boyunca devam edecek.

İlgili Haberler