İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

AFAD İle Kırgızistan Afet Kurumu Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı 04 Eylül 2018

Dr. Güllüoğlu, Cumhurbaşkanımıza Eşlik Etti

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Kırgızistan heyetinde yer alan AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, AFAD ile Kırgızistan Afet Kurumu arasındaki işbirliği anlaşmasını imzaladı.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaretlerde bulunmak ve Türk Konseyi 6. Zirvesi'ne katılmak üzere beraberindeki heyetle birlikte Kırgızistan'a gitti. Temaslar kapsamında AFAD ve Kırgızistan Afet Kurumu arasında ‘Afet ve Acil Durumların Önlenmesi ve Giderilmesi Alanında İşbirliğine Dair Sözleşme’ yapıldı. Başkan Dr. Mehmet Güllüoğlu, Türkiye ve Kırgızistan Cumhurbaşkanlarının huzurunda, sözleşmeye AFAD adına imza attı.

Türk heyetinin temasları kapsamında afetlerin yanı sıra ticaret, ekonomi ve muadil kurumların işbirliği gibi başlıklarda çok sayıda anlaşma imzalandı.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a Kırgızistan ziyaretinde eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin yanı sıra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, MİT Başkanı Hakan Fidan, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, YTB Başkanı Abdullah Eren, TİKA Başkanı Serdar Çam ve AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun da aralarında bulunduğu önemli isimler eşlik etti.

İlgili Haberler