İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yönetimi, Afet Bilinci Eğitimi Aldı 06 Eylül 2018

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Av. Mehmet Savaş Polat, TDV'nin diğer yöneticileriyle birlikte Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi’ni (AFADEM) ziyaret etti, “Temel Afet Bilinci Eğitimi” aldı.

TDV Genel Müdür Yardımcıları ve birim amirlerinin içinde yer aldıkları heyeti, AFAD Başkan Yardımcısı İsmail Palakoğlu karşıladı. AFADEM’e gelen TDV heyetine kısa bir bilgilendirme ve karşılama konuşması yapan Palakoğlu, temel afet bilinci konusunda AFAD’ın yaptıklarını ve kurumsal kapasitenin geldiği son noktayı anlattı. AFAD Başkan Yardımcısı, afetlere karşı bilincin, hazırlığın ve risk azaltma faaliyetlerinin önemini vurguladı.

Palakoğlu’ndan sonra söz alan TDV Genel Müdürü Av. Polat ise AFAD’ın yaptığı eğitim, bilinçlendirme ve risk azaltma faaliyetlerinin önemini belirterek misafirperverliği için AFAD'a teşekkür etti.

AFADEM’de bulunan Deprem Simülasyon Merkezine geçen TDV heyeti, burada deprem anını deneyimledi ve verilen eğitimlerle ilgili bilgi aldı. Yapılan bilgilendirme ve gösterilen AFAD tanıtıcı filminin ardından konuklara AFAD Arama ve Kurtarma köpeklerinin gösterisi sunuldu. Daha sonar heyete AFAD’ın arama ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılan araçlarla ilgili kısaca bilgi verildi.

İlgili Haberler