İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Deprem Yönetmeliği’nin Güncellenmesi Çalıştayı 19 Haziran 2013

Basın Duyurusu

(19 Haziran 2013)
Başbakanlık AFAD tarafından 20-22 Haziran 2013 tarihlerinde “Deprem Yönetmeliği’nin Güncellenmesi” Çalıştayı düzenleniyor.
Çalıştay’a; Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sayın Muhammet BALTA, AFAD Başkanı Dr. Fuat OKTAY, İstanbul Vali Yardımcısı, Sakarya Üniversitesi Rektörü, Ümraniye Belediye Başkanı, İstanbul TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı, DASK Genel Sekreteri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve çok sayıda akademisyen ile ilgili kurumlardan uzmanlar katılacaktır.
Çalıştayda; Komisyon Grup Toplantıları, Beklentiler Raporu Hazırlanması, Deprem Yer Hareketi Alt Komisyonu, Hesap Kuralları Alt Komisyonu, Betonarme Binalar (Yerinde Dökme) Alt Komisyonu, Yüksek Binalar Alt Komisyonu, Pasif Yapısal Kontrol (Deprem Yalıtımı ve Söndürümü) Alt Komisyonu, Çelik ve Kompozit Binalar Alt Komisyonu, Ahşap Binalar Alt Komisyonu, Yığma Binalar Alt Komisyonu, Zemin ve Temeller Alt Komisyonu, Basit Binalar için Alternatif Kurallar Alt Komisyonu, Değerlendirme ve Güçlendirme Alt Komisyonu, Yeni Nesil Deprem Yönetmelikleri İçin Performans Esaslı Değerlendirme ve Güçlendirme Yöntemleri Proje Sonuçları, başlıklı konular ele alınacaktır.
3 gün sürecek olan Çalıştayda; yaklaşık 90 kişiden oluşan yönetmelik komisyonunun yaptıkları çalışmalar “ortak akıl” toplantısı şeklinde, kamu kuruluşlarından, üniversitelerden, sivil toplum örgütlerinden ve yerel yönetimlerden 350 temsilcinin katılımıyla, geniş kapsamlı bir tartışma ortamında değerlendirilecektir.
Saygıdeğer Basın Mensuplarının Çalıştayımıza teşrifleri rica olunur.
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
TOPLANTI PROGRAMI
YER : THE GREENPARK HOTEL PENDİK-İSTANBUL
TARİH : 20 HAZİRAN 2013
SAAT : 10.00 Açılış Konuşmaları (Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sn. Muhammet BALTA)
İlgili Haberler