İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

104. Dönem Kaymakam Adayları AFAD’ı Ziyaret Ederek Afet Bilinci Eğitimi Aldılar 16 Eylül 2018

104. Dönem Kaymakam Adayları, İçişleri Bakanlığı’nın “Kaymakam Adayları Eğitim Programı” kapsamında AFAD’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkanlığımızı ziyaret eden Kaymakam adaylarına AFAD Başkanımız Dr. Mehmet Güllüoğlu, AFAD’ın işleyişi, yapısı, kapasitesi ve faaliyet alanları hakkında bilgi verdi. Dr. Güllüoğlu, bilgilendirmenin ardından konferans salonunda afet yönetimi ve risk azaltma başlıklarını içeren bir konuşma yaptı. Kaymakam adaylarının “Risk” ve “Tehlike” kavramlarını çok iyi anlamaları gerektiğini söyleyen Dr. Mehmet Güllüoğlu, afet döngüsü, afet riski ve afet yönetimi başlıklarının, Türkiye’de yöneticilik yapacak kişiler için hayati öneme haiz olduğunun altını çizdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezini de gezen Kaymakam adayları, AFAD’ın afet ve acil durumlara müdahale kapasitesini yerinde gözlemlediler.

Başkanlıktaki programın ardından Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezine  (AFADEM) giden Kaymakam adayları ve İçişleri Bakanlığı heyeti, Deprem Simülasyon Merkezinde deprem anını yaşayarak temel afet bilinci eğitimi aldılar.

 

İlgili Haberler