İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Arakanlı Sığınmacıların Sofrasını Türkiye Kuruyor 05 Ekim 2018

 AFAD, Bangladeş’e sığınan Arakanlı mültecilere 2 bin gıda paketi daha ulaştırdı. Arakanlıların sofrası, bir süre daha yaptığı yardımlarla Türkiye tarafından kurulacak. Yapılan son etap yardımla birlikte, AFAD İnsani Yardım Ekibi’nin Arakanlıların sofralarına götürdüğü gıda paketi miktarı da 9 bine yükseldi.

AFAD’ın bölgeye sevk ettiği 2 bin paketlik gıda yardımı, Kutupalong-Balukhali Mülteci Kampı içindeki 5 ve 10 numaralı kamplarda dağıtıldı. Bu kamplarda yaşama tutunmaya çalışan Arakanlı mülteciler, aldıkları 1.000’er gıda paketiyle sofralarının ihtiyaçlarını bir süre daha karşılayabilecek.

Tavakkol Karman Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan gıda paketlerinin içeriği, mercimek, nohut, şeker, tuz, erişte, süt tozu ve soya yağından oluşuyor. Son etap yardımla birlikte AFAD’ın Arakanlıların sofralarına ulaştırdığı gıda miktarı 9 bin pakete ulaştı.

AFAD İnsani Yardım Ekibi Bölgede Sürekli Görev Yapıyor

Ağustos 2017’de doruk noktasına ulaşan Myanmar’daki insani kriz sonrası AFAD, bölgeye yaptığı geçici konut, gıda, su ve hijyenik ünite yardımlarını sürdürüyor. 700 binden fazla Arakanlının topraklarını terk etmek zorunda bırakıldığı bölgede, AFAD İnsani Yardım Ekibi sürekli olarak görev yapıyor. Ekibin, alanda kesintisiz olarak çalışabilmesi için Bangladeş’te bir temsilcilik de oluşturuldu.

İlgili Haberler