İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

UDSEP-2023 6. Yılında 31 Ekim 2018

Türkiye’nin deprem ile ilgili yol haritası olan UDSEP-2023’ün 6. yılında ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri ile Başkanlığımızda bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.

18 Ağustos 2011 tarih ve 28029 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ulusal Deprem Stratejisi ve Eylem Planı (UDSEP-2023) ile ilgili Sorumlu Kurum ve Kuruluşlarca yürütülen çalışmalar 6. yılını doldurdu.

UDSEP-2023 kapsamında 2018 yılında Sorumlu Kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, genel itibariyle sağlanan başarılar ve karşılaşılan sorunlar ile 2012-2017 Orta Dönem Eylemleri değerlendirmek üzere Sorumlu Kuruluş temsilcilerinin katılımıyla 31 Ekim 2018 günü AFAD’da bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını AFAD Başkan Yardımcısı İsmail Palakoğlu’nun yaptığı toplantıya İçişleri Bakanlığı’nın yanı sıra Kültür ve Turizm, Çevre ve Şehircilik, Hazine ve Maliye, Sağlık, Ulaştırma, Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Milli Eğitim Bakanlıkları; Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Harita Genel Müdürlüğü ve Boğaziçi Üniversitesi Kandili Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü olmak üzere 12 Sorumlu Kuruluştan toplam 45 Sorumlu Yönetici ve Sorumlu Uzman temsilci katıldı.

Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum halinde gerçekleştirilen toplantıda, Sorumlu Kuruluşlar tarafından program kapsamında, eylemleri hakkında sunumlar yapılmış ve orta dönemde tamamlanan eylemler değerlendirildi. Bununla beraber, 2018 yılı planları tartışıldı.

 

İlgili Haberler