İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Doğu Anadolu Bölgesi, Vatandaşı Afetlere Hazırlıyor 03 Mart 2016

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ, VATANDAŞI AFETLERE HAZIRLIYOR

‘1-7 Mart Deprem Haftası’ boyunca ‘Afete Hazır Türkiye Kampanyası’ kapsamında AFAD Ekipleri, ülke genelinde 440 tatbikat ve tahliye gerçekleştiriyor, 385 bilinçlendirme standı ile vatandaşlara ulaşıyor ve 50 fotoğraf sergisi ile afet hazırlığını insanımıza hatırlatıyor.

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki AFAD İl Müdürlükleri, diğer altı bölgede olduğu gibi, ‘Deprem Haftası’nı halkı afetlere hazırlamak amacıyla değerlendiriyor.

3 Mart 2016, Ankara/ Doğu Anadolu Bölgesi’ndekiAFAD İl Müdürlükleri, ‘Deprem Haftası’ kapsamındaki çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar, tüm AFAD İl Müdürlüklerinin sosyal medya hesaplarından #DepremHaftası ve #AfeteHazırTürkiye etiketleri ile paylaşılıyor.

AFAD Erzurum, Ankara’dan Canlı İzlenen Çığ Tatbikatı Düzenledi

Haftaya, Ankara’dan komuta edilen ve İstanbul’daki kentsel arama ve KBRN tatbikatları ile senkronize yaptığı ‘Çığda Arama Kurtarma Tatbikatı’ ile başlayan AFAD Erzurum, eğitim ve tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. AVM’de açılan bilinçlendirme standının yanı sıra 10 okulda ‘Afete Hazır Türkiye Kampanyası’kapsamında ‘Afete Hazır Okul’ modülünün eğitimleri yapılıyor.

AFAD Hakkâri’den Resim ve Fotoğraf Sergisi

AVM’de bir bilinçlendirme standı açarak Hakkârililere afet bilinci broşür ve afişlerini ulaştıran AFAD Hakkâri, Ceza ve İnfaz Kurumlarında kalan vatandaşlarımıza ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri veriyor. Fatma Aliye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kapsamlı eğitim programı düzenleyen AFAD Hakkâri, afet farkındalığını arttırmak için okulda bir de resim ve fotoğraf sergisi açtı.

AFAD Elazığ, Afete Hazır Türkiye İçin Afet Bilinci Seminerleri Düzenliyor

Aralarında Kaya Karakaya Fen Lisesi’nin de olduğu 11 okulda ‘Afete Hazır Türkiye Kampanyası’ kapsamında ‘Temel Afet Bilinci’ seminerleri organize eden AFAD Elazığ, deprem ve tahliye tatbikatları gerçekleştiriyor. Merkezi noktadaki öğretmenevi önünde AFAD Arama Kurtarma Ekipmanlarını halka tanıtan AFAD Elazığ, AVM içerisinde açtığı bilinçlendirme standı ile tüm Elazığlılara ulaşmak için çalışıyor.

AFAD Kars, Afete Hazır Gençler İle Üniversitede

AFAD Kars Haydar Aliyev Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde ‘Afet Hazır Okul’ modülü ile ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi verdi ve tahliye tatbikatı gerçekleştirdi. AFAD Kars Ekipleri,Kafkas Üniversitesi’nde Afete Hazır Gençler modülü ile bir bilinçlendirme standı açarak öğrenci ve akademisyenlere ulaştı.

AFAD Erzincan, Tanıtım Panoları İle Deprem Haftası’na Dikkat Çekiyor

Kentteki 22 tanıtım panosuna ‘Deprem Haftası’ tasarımlarını yerleştiren AFAD Erzincan, halkın dikkatini açık hava mecraları ile haftanın önemine çekiyor. Erzincan Üniversitesi’nin yanı sıra okullardaki eğitimler Güzel Sanatlar Lisesi dâhil olmak üzere devam ediyor.

AFAD Tunceli, Üniversitede Stant Açıyor

Yeraltı çarşısında ‘Afete Hazır Türkiye’ çalışmaları için bilinçlendirme standı açan AFAD Tunceli, Mart ayı sonuna kadar 49 okulda ‘Afete Hazır Okul’ modülü eğitimlerini gerçekleştiriyor. Üniversite içerisinde de bir stant açan AFAD Tunceli 3 bin broşür ve afişi de öğrencilere ulaştırıyor.

AFAD Bingöl, Sanat Sokağı’nda Etkinlikler Düzenliyor

Yatılı ilköğretim bölge okulundaki öğrencilere eğitim veren AFAD Bingöl, şehir merkezindeki Sanat Sokağı’nda da etkinlikler düzenliyor. Şehirdeki açık hava tanıtım panolarına ‘Deprem Haftası’ tasarımlarını yerleştiren AFAD Bingöl, şehir merkezi ve üniversitede de bilinçlendirme stantları açtı.

AFAD Ağrı, Kamu Kurumlarını Hazır Hale Getiriyor

AFAD Ağrı, ilindeki kritik kamu kurumlarında tatbikatlar düzenliyor. Emniyet müdürlüğü, garnizon komutanlığı, devlet hastanesi, okullar, kreşler ve şeker fabrikasında tahliye ve afet sırasında doğru davranışlar için tatbikat gerçekleştiriyor.

AFAD Bitlis, Üniversite İle Ortak Seminer Gerçekleştiriyor

Tatvan’daki iki AVM’de stant açan AFAD Bitlis, kamu kurumlarında ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri veriyor. Şehir merkezi ve Ahlat’ın merkezinde AFAD Arama Kurtarma Ekipmanlarının tanıtımının da yapıldığı stantlar açan AFAD Bitlis, Bitlis Eren Üniversitesi ile ortak seminer düzenliyor.

AFAD Iğdır, İkaz ve Alarm İşaretlerini Gençlere Anlatıyor

AFAD Iğdır, sivil savunmanın önemi sebebiyle anaokulundan liseye kentteki 12 okulda ikaz ve alarm işaretlerini ve bu işaretler alındığında uygulanacak doğru davranış şekillerini anlatıyor.

İlgili Haberler