İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Köpekli Arama Timleri Yeterlilik Sınavı Başvurusu 16 Temmuz 2014

DUYURU

16 Temmuz 2014 Çarşamba

KÖPEKLİ ARAMA TİMLERİ YETERLİLİK SINAVI BAŞVURUSU

Sertifikası bulunmayan veya sertifika süresi dolan köpekli arama timleri ile ferdi gönüllülerden belirli şartları taşıyanlar, Köpekli Arama Timleri Eğitim Yeterlilik ve Görev Yeterlilik Sınavlarına katılmak için istenilen belgelerle birlikte 6 Ekim 2014’e kadar AFAD İzmir İl Müdürlüğü’ne başvurabilecekler.

Afet ve acil durumlarda canlı aramaya yönelik faaliyet gösteren köpekli arama timlerinin 2014 yılı eğitim yeterlilik ve görev yeterlilik sınavlarının 13 – 26 Ekim 2014 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Sertifikası bulunmayan veya sertifika süresi dolan köpekli arama timleri ile ferdi gönüllülerden belirli şartları taşıyanlar, Köpekli Arama Timleri Eğitim Yeterlilik ve Görev Yeterlilik Sınavlarına katılmak için istenilen belgeleri tamamlayarak 6 Ekim 2014’e kadar AFAD İzmir İl Müdürlüğü’ne başvurabilecekler.

Köpekli Arama Timi Çalışma ve Sınav Yönetmeliği’ne göre İzmir’de kurulan Köpekli Arama Timi Değerlendirme Komisyonu, sınavları AFAD İzmir Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü’nde gerçekleştirecek. Köpekli arama timleri ile ferdi gönüllülerden belirtilen şartları taşıyanların istenilen belgelerle birlikte belirtilen tarihe kadar başvuru yapması önem arz etmektedir.

Duyuruya ilişkin resmi yazıyı burada bulabilirsiniz.

İlgili Haberler